Boston korak od druge runde, Lejkersi i Atlanta poveli

Pobjedom u “Medison Skver Garednu”, vicešampion Boston na korak je od druge runde plej-ofa, dok su Lejkersi i Atlanta poveli 2:1 u seriji.
Ražon Rondo, Foto: Reuters
Ažurirano: 23.04.2011. 08:17h

Pobjedom u “Medison Skver Garednu”, u rasprodatoj dvorani, vicešampion Boston na korak je od druge runde plej-ofa, dok su Lejkersi i Atlanta poveli 2:1 u seriji.

Boston je i treći put u plej-ofu bio bolji od Njujorka (116:93), ovoga puta ubjedljivo, i to u gostima. Time je Njujork nastavio crnu seriju poraza kod kuće u plej-ofu koja traje tačno deset godina (ovo je, međutim, bio tek prvi plej-of meč u „Medison Skver Gardenu“ još od 2004. godine).

Kada je Boston, serijama od 9:0 i 10:0, poveo 22:5 u prvoj četvrtini, bilo je jasno da domaćin nema šansi u ovom meču, iako su Niksi tu četvrtinu uspjeli da završe sa prihvatljivih “minus pet” (27:22). Utakmica je prelomljena u trećoj četvrtini (34:19), nakon koje su Kelti imali 23 poena prednosti.

“Na početku meča mi smo prvi “zadali udarac”, i tako umirili publiku. Takav početak meča je bila velika stvar. Od tog trenutka do kraja meča smo se osjećali veoma sigurno”, kazao je Pol Pirs, koji je sa 38 poena bio najefikasniji u pobjedničkom timu.

Rej Alen je dodao 32 (šut za tri 8-11), dok je Ražon Rondo ostvario “tripl-dabl” sa 15 koševa, 11 skokova i 20 asistencija, što je najveći broj asistencija u istoriji Seltiksa kada su plej-of mečevi u pitanju. Baranin Saša Pavlović nije ulazio u igru. Najefikasniji u domaćem sastavu bio je Vilijams sa 17 poena. Daglas i Entoni dodali su po 15. Karmelo je uz to sakupio i 11 uhvaćenih lopti. Čonsi Bilaps je propustio i ovu utakmicu zbog povrede koljena.

Sa 3:0 u pobjedama Boston ima priliku da u nedjelju završio posao. Do sada se u plej-ofu nikada nije dogodilo da ekipa koja dobije prve tri utakmice ne bude ukupan pobjednik.

Za razliku od drugog meča, Kobi Brajant je u trećem duelu sa Nju Orleansom bio šuterski raspoložen, pa je sa 30 poena predvodio Lejkerse do pobjede u gostima (100:86) i vođstva od 2:1 u seriji. Pogotkom Rona Artesta uz realizovano dodatno slobodno bacanje, tim iz Los Anđelesa je sredinom prve četvrtine prvi put poveo (13:10), i prednost više nije ispuštao do kraja meča.

Paul Gasol je na odgovorio na sve češće kritike na račun njegove igre u posljednje vrijeme, ostvarivši “dabl-dabl” učinak od 17 koševa uz 10 skokova, dok je njegov kolega iz centarske pozicije Endrju Bajnam takođe imao “dabl-dabl” sa 14 poena i 11 uhvaćenih lopti. Gasol je, čak, pogodio i jednu trojku iz kornera.

“Gasol je izvanredan košarkaš. On može sve, da šutira sa distance, da čuva loptu, puno stvari…Samo je pitanje da pronađe sebi pravu zonu na terenu. Nijesam očekivao da će šutirati trojku, ali nijesmo iznenađeni kad pogodi takve šuteve”, riječi su trenera Lejkersa Fila Džeksona.

Karl Lendri i Kris Pol istakli su se u poraženoj ekipi. Lendri je postigao 23 poena, a Pol 22.

Četvrti meč zakazan je za nedjelju.

Iako je Orlando vodio veći dio utakmice, Atlanta se na kraju radovala (88:84) za vođstvo 2:1 u seriji. Atlanta je 46 sekundi prije kraja povela, pogotkom Ala Horforda za 85:84. Nakon što Orlando nije iskoristio naredni napad, na scenu je stupio Džamal Kraford koji je u posljednjoj sekundi napada pogodio nevjerovatnu trojku za konačan rezultata (do kraja meča je bilo ostalo još 5.7 sekundi).

Kraford je bio najefikasniji pojedinac na utakmici sa 23 poena. Džo Džonson je dodao 21, a Džoš Smit 15 uz 10 skokova.

U poraženom sastavu najbolji je bio Dvajt Hauard sa 21 košem i 15 uhvaćenih lopti. Ričardson ga je pratio sa 14 poena. Nelson je postigao 13 uz 10 asisitencija.