Rouz spasao Čikago, pobjede Majamija i Dalasa

Iako nijesu lako savladali svoje protivnike, Čikago, Majami i Dalas su iskoristili prednost domaćeg terena u prvim mečevima plej-ofa NBA lige, dok je Orlando kod kuće poražen od Atlante.
Derik Rouz, Foto: Reuters
Ažurirano: 17.04.2011. 08:55h

Indijana je u Čikagu vodila 98:88 na tri minuta i 38 sekundi do kraja i činilo se da je iznenađenje sigurno. Međutim, Derik Rouz je uzeo stvari pod svoje i sa sedam poena do kraja meča, te odličnom asistencijom za Kajla Korvera za prelomnu trojku, predvodio Bulse do u seriji od 16:1 za konačnu pobjedu. Rouz Koliko je Indijana bila blizu pobjede govori i podatak da je Čikago prvi put poveo 48 sekundi prije kraja, kada je Korver pogodio tricu za 102:99. Deni Grendžer, sa druge strane, nije uspio da uzvrati istom mjerom, a tačku na meč stavio je Rouz sa dva uspješno izvedena slobodna bacanja, 14,8 sekundi prije kraja...

“Znali smo da će utakmica biti teška. Međutim, očigledno nijesmo od početka bili spremni za takav meč. Sljedeći put ćemo biti spremni“, kazao je Rouz.

Rouz je meč završio sa 39 poena, a imao je i po šest skokova i asistencija, dok je Luol Deng dodao 18 poena, uz 10 skokova, a Kajl Korver 13 poena i šut za tri poena 4-4. Kod Indiane je najbolji su bili Grendžer sa 24, odnosno Hensbru sa 22 poena.

Zahvaljujući odličnoj drugoj četvrtini (35:18), Majami je došao do pobjede protiv Filadelfije, koja je u prvoj dionici imala 12 poena prednosti. Gosti su, međutim, čitavu utakmicu bili u igri, čak su četiri minuta prije kraja, serijom 12:0, prišli na 88:87. Ipak, Hitsi u finišu su dodali gas i došli do pobjede (97:89).

Najbolji u Majamiju bio je Kris Boš sa 25 poena i 12 skokova, dok je Lebron Džejms utakmicu završio sa 21 poenom i 14 skokova. Dvejn Vejd završio je utakmicu sa 17 poena, od čega je pet upisao u posljednje 94 sekunde utakmice. Najefikasniji kod Seventisiksersa bio je Tadeus Jang sa 20 poena, a imao je i 11 skokova.

I Dalas je imao velikih problema protiv Portlanda (98:91), ali je svaki put njihov najbolji igrač Dirk Novicki imao odgovor na prijetnje. Njemac je utakmicu završio sa 28 poena (od čega je čak 18 postigao u posljednjoj četvrtin) i 10 skokova, a pogodio je svih 13 slobodnih bacanja. Džejson Kid dodao je 24 poena. Najefikasniji u Portlandu bio je Lamarkus Oldridž sa 27 poena.

Iako je centar Orlanda Dvajt Hauard sa 46 poena izjednačio rekord karijere (imao je i 19 skokova), to nije pomoglo njegovom timu da izbjegne poraz kod kuće od Atlante (103:93). Džo Džonson sa 25 i Džamal Kroford sa 23 poena predvodili su Atlantu do trijumfa.

Orlando je prošle godine izbacio Atlantu sa 4:0, u najubjedljivijoj seriji u istoriji NBA. Ova utakmica bila je, međutim, potpuno drugačija. Atlanta je vodila čak i sa 18 poena razlike.

Istočna konferencija

Čikago (1) - Indijana (8) 104:99 (Čikago vodi 1-0 u seriji, Rouz 39 p, 6 sk, 6 as, Deng 18 p, 10 sk, Noa 10 p, 11 sk – Grendžer 24 p, Hensbru 22 p)

Majami (2) - Filadelfija (7) 97:89 (Majami vodi 1-0 u seriji, Boš 25 p, 12 sk, Džejms 21 p, 14 sk, 5 as – Jang 20 p, 11 sk, Holidej 19 p, 5 sk, 5 as)

Orlando (4) - Atlanta (5) 93:103 (Atlanta vodi 1-0 u seriji, Hauard 46 p, 19 sk, Nelson 27 p - Džonson 25 p, 5 sk, 5 as, Kroford 23 p)

Zapadna konferencija

Dalas (3) - Portland (6) 89:81 (Dalas vodi 1-0 u seriji, Novicki 28 p, 10 sk, Kid 24 p, 5 sk, 4as - Oldridž 27 p, 6 sk)