Pobjede Budućnosti, Mornara i Ulcinja

Cetinjani su, bez Gorana Martinića i Petra Stojanovića, parirali favorizovanom domaćinu u prvih 20 minuta, u nastavku do izražaja došao kvalitet i duža klupa "plavih"
Budućnost, Foto: ZORAN ĐURIĆ
Ažurirano: 09.04.2011. 21:10h

Budućnost je u derbiju opravdala ulogu favorita protiv Lovćena i upisala novi trijumf u Superligi. Bez pomoći dva plejmejkera Gorana Martinića i Petra Stojanovića, koji su povrijeđeni, Cetinjani su dobro parirali šampionu u prvom poluvremenu, a u nastavku je do izražaja došao kvalitet i duža klupa Podgoričana.

Start meča pripao je Cetinjanima koji su vođstvo Budućnosti 5:2, preokrenuli na 5:8 i prednost čuvali do sredine prve dionice, kada je Vladimir Dragičević donio novo vođstvo svom timu.

Drugih 10 minuta počelo je u znaku domaćina, koji je serijom 9:0 stigao do 12 poena prednosti (31:19). Bio je to znak da Miodrag Kadija zatraži minut odmora, nakon čega se njegov tim vratio u igru.

U nastavku meča nije bilo dileme. Budućnost je krenula dobro, a čestim izmjenama Dejan Radonjić je držao visok ritam igre koji gosti nisu mogli da prate. Konačan rezultat je ujedno i najveća prednost domaćina.

Razlog ubjedljivog poraza Lovćena leži i u slabom izvođenju slobodnih bacanja, jer su od 21 pogodili svega osam. Kuriozitet je da je Ivan Todorović promašio svih osam bacanja!

Mornar je lako, sigurno i ubjedljivo savladao ekipu Teoda nakon bolje igre tokom cijelog meča. Od samog starta Barani su nametnuli svoj tempo, imali raspoloženog Radovića i izuzetno korisnog Ivanovića. Meč je riješen praktično već na poluvremenu, a izabranici Đorđija Pavićevića su do najubjedljivije prednosti, ne računajući konačan rezultat, stigli u 25. minutu kada je na semaforu stajalo 55:36. Dobar šut za dva poena uz evidentnu prednost pod obručima, te znatno veći broj asistencija bili su glavno obilježje tima koji će nastupiti na fajnl-foru Balkanske lige.

Košarkaši Jedinstva pružili su slabu partiju, što su Ulcinjani iskoristili i zasluženo slavili. Gosti su početkom drugog perioda došli do osjetne prednosti, a utakmica je prelomljena sredinom treće črtvrtine kada su izabranici Nikole Milatovića povećali razliku na 15 poena. Bjelopoljci su u finišu uspjeli samo da ublaže poraz.

Budućnost - Lovćen 85:60 (22:19, 17:12, 22:15, 24:14)

Podgorica - Dvorana: “Morača”. Gledalaca: 200. Sudije: Šutulović (Podgorica), Vojinović (Nikšić), Koljenšić (Podgorica).

Budućnost: Šćekić 13, Mihailović 2, A. Popović 13, Barović, Otašević 3, Dragičević 14, Simonović 13, Kadžiulis 7, Dubljević 12, Đukanović 2, Šehović 4, Milošević 2.

Lovćen: Latković, Boričić 15, Pavlićević 2, Vučurović 14, Jevđić, Lopičić 6, Kandić 9, Koprivica, Todorović 2, Mijatović 12.

Mornar – Teodo 76:56 (19:13, 24:12, 15:17, 18:14)

Bar – Dvorana: “Topolica”. Gledalaca: 200. Sudije: Rutešić (Nikšić), Jokić, Savović (Podgorica).

Mornar: Pešić 2, Damjanović 5, Sarajlija, Radović 22, Miković, Ljujić 2, Jelenić 9, Ljubojević 7, Gagić 15, Vujošević, Ivanović 14, Kuveljić.

Teodo: Lučić, Bulatović 8, Pekić, Lazović 5, Bošković 9, Manojlović 1, Ćalić 5, Rondović 11, Subotić 5, Seferović 8, Mandić 4, Božović.

Jedinstvo – Ulcinj 69:75 (9:11, 19:25, 12:17, 29:22)

Bijelo Polje – Dvorana: “Nikoljac”. Gledalaca: 300. Sudije: Lepetić (Herceg Novi), Dragojević, Šundić (Podgorica).

Jedinstvo: Kovačević, Tičević, Korać 6, Miljić 2, Šekularac, Omerović 7, Babača 20, Petrović 6, Grdinić 15, Milošev, Pejović 13, Ljujić.

Ulcinj: Lacković, Tepavčević 4, Milošević 12, A. S. Radulović 9, A. Z. Radulović 9, Đurković 7, Jeftić, Klikovac, Mijović 23, Mihailović, Krstović, Mijajilović 11.