San Antonio osvojio Džordžiju, poraz šampiona

San Antonio pobijedio u Atlanti dok su LA Lejkersi poraženi na svom terenu od Jute. Čikago bolji od Finiksa, dobar učinak Nikole Pekovića
Juta, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 06.04.2011. 09:02h

Lider šampionata, San Antonio, ne želi da prokocka prvo mjesto koje drži praktično od samog starta sezone. Lider je pobijedio Atlantu u Džordžiji (97:90) i povećao šanse da regularnio dio završio na samom vrhu i samim tim obezbijedi prednost domaćeg terena u plej-ofu.

„Mamuze“ su u nedjelju protiv Finiksa prekinule seriju od šest poraza, a sinoć su u „Filips areni“ pokazali da je kriza prošlost, pogotovo igrom u posljednjoj četvrtini.

- Konačno smo odradili kako treba finiš meča. Ako iz svih ovih poraza u posljednje vrijeme nismo nešto naučili, onda nešto nije u redu sa nama - rekao je Toni Parker, najefikasniji u pobjedničkom timu sa 26 poena.

Tim iz Teksasa je na startu posljednje dionice napravio seriju od 11:3, poveo sa 92:82 i tu se meč ugasio, pobjednik se znao...

Manu Đinobili je učestvovao sa 18 koševa, dok je Tim Dankan ubacio jedan manje. Dvocifren učinak je imao i Džordž Hil (13).

Kod domaćina, najbolji je bio Džo Džonson sa 21 pogotkom, a 20 je imao Džamal Kroford.

LA Lejkersi su šokantno poraženi kod kuće od Jute (86:85), a junak „džezera“ je bio centar Gordon Hejvord koji je šest sekundi prije kraja pogodio slobodno bacanje za konačan rezultat. Nakon toga je odigrao odličnu odbranu na Kobiju Brajantu u posljednjem napadu...

Hejvord je, uz Pola Milsapa, bio najefikasniji sa po 22 poena, a kod Lejkersa je Brajant postigao 20.

Čikago je nastavio trku za prvo mjesto u ligi pobjedom nad Finiksom (97:94), a Bulse su predvodili Derik Rouz (19) i Luol Deng (18). Tim iz Ilinoisa ima meč manje i poraz više od San Antonija u borbi za lidersku poziciju.

Minesota je poražena od Nju Džersija (107:105), a Nikola Peković je bio starter. Za 18 minuta na parketu je postigao 12 koševa (šut 7-5), a imao je i tri skoka i pet izgubljenih lopti.

Orlando - Milvoki 78:72

Hauard 18 p, 17 sk, Nelson 17 p - Guden 18 p, Duling 10 p.

Klivlend - Šarlot 99:89