Ulcinj izborio majstoricu

Košarkaši Ulcinja su u drugom meču baraža za odlazak na fajnl-for Balkanke lige savladali Mornar i izborili majstoricu.
Ažurirano: 30.03.2011. 20:58h

Uradili su ono što su obećali - košarkaši Ulcinja su u drugom meču baraža za odlazak na fajnl-for Balkanke lige savladali Mornar i izborili majstoricu. U duelu koji će se u srijedu održati u „Topolici” odlučiće se koji crnogorski predstavnik će učestvovati na završnom turniru...

Nakon izjednačene prve četvrtine, tim iz najjužnijeg crnogorskog grada je u drugom periodu serijom 14:4 stigao do plus 11 (40:29). Barani su, doduše, zakucavanjem svog najboljeg igrača Nemanje Radovića u 25. minutu prišli na 46:45, ali to je bilo sve - tim Nikole Milatovića je pojačao tempo i stigao do zasluženog trijumfa.

Najbolji igrač meča bio je plej domaćih Marko Mijović, koji je za nepunih 28 minuta ubacio 28 poena, dok je Radović bio najraspoloženiji u gostujućem timu sa dabl-dabl učinkom (23 koša, 10 skokova).

Ulcinj - Mornar 80:68 (17:18, 26:14, 16:17, 21:19)

Ulcinj - Dvorana Gimnazije. Gledalaca: 600. Sudije: Zlatevski (Makedonija), Cekov i Marinov (Bugarska).

Ulcinj: Latković, Đurišić 17 (4-4), Tepavčević 7, Milošević 4, A. S. Radulović 5 (1-1), Mijajlović 2, Đurković 4 (2-2), Jeftić 7 (4-1), Klikovac 3, Mijović 28 (11-9), A. Z. Radulović 3, Mihailović.

Mornar: Pešić 13 (2-1), Damjanović, Sarajlija 1 (2-1), Radović 23 (3-1), Miković, Ljujić 4, Jelenić 17 (2-2), Ljubojević, Gagić 1 (2-1), Vujošević, Ivanović 9 (6-4), Kuveljić.