Prvak Evrope na korak od eliminacije

Montepaski opet bolji od Olimpijakosa, Real savladao Valensiju, a Makabi lako izašao na kraj sa Kahom laboral
Joanis Buruzis, Foto: BETA/AP
Ažurirano: 29.03.2011. 21:54h

Duel u Atini između prvaka Evrope iz prethodne dvije sezone protekao je kao i oni u Barseloni. Odlučivala je jedna lopta, a PAO je na kraju, poslije penal završnice, slavio i tako doveo Katalonce na korak od ponora.

Tokom većeg dijela meča domaći sastav je bio u prednosti, a pred posljednjih deset minuta imao je šest poena viška (55:49). Međutim, Barselona je u 34. minutu je poslije trojke Riki Rubija i koša Džoa Inglesa povela (61:63).

U naredna tri minuta gosti nisu postigli nijedan poen, ali ni PAO nije bio pretjerano efikasan (65:63). Kada se meč rješavao, u posljednjih 20-tak sekundi, Dimitris Dijamantidis je bio siguran sa penala, pogodio je sva četiri, pa je grčki tim došao do pobjede.

Dijamantidis je sa 18 poena bio najefikasniji u svom timu, 13 je djelo Dru Nikolasa, a 12 Majka Batista. Riki Rubio je dao 16, Jaka Lakovič 13, a Huan Karlos Navaro je zaustavljen na svega devet koševa.

Montepaski je protiv Olimpijakosa odigrao još jedan dobar meč i nalazi se blizu plasmana na završni turnir.

Italijanski šampion je pitanje pobjednika riješio na kraju treće četvrtine kada je stigao do dvocifrene prednosti (60:50). Poslije dva minuta igre u posljednjem kvartalu gosti su prišli na minus šest (62:56).

Serijom 5:0, međutim, domaćin je se odlijepio na 67:56 i mirno meč priveo kraju.

Marko Jarić je bio najbolji igrač meča. Upisao je 24 poena (dvojke 8-8, trojke 3-2), a odličnu podršku imao je u Rimantasu Kaukenasu (15 poena) i Kšištofu Lavrinoviču (15 koševa, sedam skokova).

Kod Pirejaca dvocifreni su bili Radoslav Nesterović (16) i Vasilis Spanulis (15).

Real je uspio da se revanšira Valensiji za poraz od prije pet dana. Madriđani su utakmicu prelomili sredinom posljednje četvrtine kada je D'or Fišer pogodio za plus 11 (76:65).

Fišer je pored svog imena upisao 19 poena uz stopostotan šut (8-8 za dva, 1-1 bacanja) uz osam skokova, Ante Tomić je dodao 15, a Klej Taker 13. Nikola Mirotić je dao svega dva poena.

Duško Savanović je bio najbolji u domaćem timu sa 21 poenom, dok je Omar Kuk meč završio sa 10 koševa i osam asistencija.

U duelu Makabija i Kahe laboral, neizvjesnosti je bilo samo u prvoj četvrtini, dok je u nastavku meča na terenu postojao samo jedan tim.

Rezultati: Montepaski - Olimpijakos 81:72 (21:14, 18:23, 21:13, 21:22), Valensija - Real 66:75 (19:17, 15:14, 17:17, 15:27), Panatinaikos - Barselona 76:74 (16:13, 17:16, 22:20, 21:25), Makabi - Kaha laboral 81:60 (24:23, 17:7, 28:15, 12:15).

Četvrte utakmice na programu su u četvrtak na istim terenima.