Šampion rutinski protiv Jedinstva

Budućnost prema očekivanju lako započela odbranu trona, Mornar opet bolji od Lovćena, Ulcinj slavio u Tivtu
Ažurirano: 26.03.2011. 21:54h

Budućnost je prema očekivanju savladala Jedinstvo i na pravi način otpočela odbranu titule. Gosti su odlično parirali favorizovanom domaćinu u prvom poluvremenu, a u nastavku je do izražaja došao veći kvalitet Podgoričana.

Gostima je pripao start meča, poveli su 2:0, 5:2, a “plavi” su u 5. minutu poveli (7:5) i prednost do kraja nisu ispuštali. U 16. minutu Budućnost je stigla do plus 12 (31:19), ali su uzvratili Bjelopoljci serijom 10:0 i prišli na minus dva (31:29). Tada je Dejan Radonjić na terena vratio Vladimir Dragičevića i on je najzaslužniji što je njegov tim na odmoru imao vođstvo od 41:29, jer je vezao sedam poena.

Nastavak meča je protekao u dominaciji Budućnosti, a u posljednjoj četvrtini Nemanja Milošević i Vladimir Mihailović su sa nekoliko atraktivnih zakucavanja uveselili malobrojnu publiku. Najveću prednost na meču domaći tim je imao na isteku 39. minuta kada je semafor pokazivao 84:53...

U starom crnogorskom derbiju, košarkaši Mornara u uzbudljivoj završnici uspjeli su da savladaju Lovćen i to treći put ove sezone. Barani su dobro otvorili meč, vezali nekoliko lakih poena, ali kontre Cetinjana i odlična odbrana i serija 9:0 uslovili su da gosti prvi period okončaju u svoju korist. Ulaskom Mirze Sarajlije, Đoko Pavićević je u drugom periodu dobio na željenom ritmu, a Barani su sa pet vezanih poena Marka Kuveljića preokrenuli rezultat.

Upravo zahvaljujući novajliji domaćin je do poluvremena kontrolisao rezultat i na odmor otišao sa devet poena razlike (41:32). Barani su serijom 5:0 otvorili nastavak, ali je Miodrag Kadija uspio da pronađe odgovor na agresivnu zonu Mornara i najviše zahvaljujući kapitenu Milošu Lopičiću smanjio rezultatski minus na četiri poena pred odlučujućih deset minuta. Ušlo se u uzbudljivu završnicu u kojoj je do drugog izjednačenja Lovćen stigao u 33. minutu poenima Gorana Martinića.

U završnici poen za poen, a ključni trenutak dogodio se 26 sekundi prije kraja, kada je Vladimiru Boričića svirana nesportska lična na Sarajliji. koji je realizovao oba bacanja, a potom i pogodio za dva za nedostižnu prednost.

Ulcinj je uspio da osvoji bodove protiv neugodne ekipe Teoda. Domaći sastav je prvu dionicu riješio u svoju korist, ali su u drugom kvartalu gosti serijom 15:0 preokrenuli rezultat i na veliki odmor otišli sa 13 poena prednosti (50:37). Izabranici Milana Rondovića su u trećem periodu uspjeli da priđu na minus pet (51:56), ali dalje od toga nisu mogli. Ulcinj se odlijepio i meč rutinski priveo kraju.

Budućnost - Jedinstvo 84:57 (19:11, 22:18, 19:11, 24:17)

Podgorica - Dvorana: “Morača”. Gledalaca: 100. Sudije: Vojinović (Nikšić), Jokić (Podgorica), Kaluđerović (Herceg Novi).

Budućnost: Šćekić 4, Mihailović 4, A. Popović 13, Barović 2, Otašević 2, Dragičević 17, Simonović 7, Kadžiulis 8, Dubljević 2, Đukanović, Šehović 13, Milošević 12.

Jedinstvo: Kovačević, Tičević, Miljić 9, Damjanović, Omerović 14, Babača 4, Medenica, Petrović, Grdinić 7, Milošev 7, Pejović 7, Ljujić 8.

Mornar – Lovćen 68:63 (15:21, 26:11, 13:18, 14:13)

Bar - Dvorana: “Topolica”. Gledalaca: 400. Sudije: Šutulović, Šundić, Koljenšić (Podgorica).

Mornar: Pešić 3, Damjanović 2, Sarajlija 18, Radović 6, Miković, Ljuić 3, Jelenić 11, Ljubojević 2, Gagić 4, Vujošević 2, Ivanović 7, Kuveljić 10.

Lovćen: Stojanović 2, Latković, Boričić 11, Pavlićević 2, Vučurović 5, Martinić 9, Jevđić 1, Lopičić 12, Kandić 6, Koprivica, Todorović 5, Mijatović 10.

Teodo - Ulcinj 72:84 (24:20, 13:30, 17:17, 18:17)

Tivat - Dvorana: “Župa”. Gledalaca: 400. Sudija: Lepetić (Herceg Novi), Rutešić (Nikšić), Kovačević (Podgorica).

Teodo: Vučić, Bulatović 2, Radonjić, Lazović, Bošković 6, Manojlović 16, Pepić, Rondović 13, Seferović 15, Mandić 20, Božović, Ćalić.

Ulcinj: Latković 5, Đurišić 15, Tepavčević 10, Milošević 5, A. S. Radulović 16, A. Z. Radulović 13, Đurković 2, Jeftić 2, Klikovac, Mihailović, Krstović, Mijajlović 17.