Kuk osvojio Madrid, svi na 1:1

Dvije noći nakon što je doživio jedan od najtežih poraza u istoriji Evrolige (89:41), Montepaski je pregazio Olimpijakos u Pireju sa 82:65 i izjednačio rezultat u četvrtfinalnoj seriji Evrolige na 1:1
Omar Kuk, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 24.03.2011. 21:53h

Montepaski je prije dvije noći u Atini doživio jedan od najtežih poraza u istoriji Evrolige (89:41), a večeras je pregazio Olimpijakos - italijanski prvak je slavio u Pireju sa 82:65 i izjednačio rezultat u četvrtfinalnoj seriji Evrolige na 1:1.

Malik Hejrston je predvodio tim iz Sijene sa 19 poena, Rimantas Kaukenas je dodao 14, a Milovan Raković 12. U domaćem timu je raspoložen bio samo Lukas Mavrokefalidis sa 16 koševa i sedam skokova.

Gosti su napravili još tri brejka - Makabi je serijom 6:0 u posljednjem minutu šokirao Kahu laboral Duška Ivanovića (83:81), Valensija je nadvisila Real Madrid (81:75), dok je Panatinaikos u Barseloni, gradu koji je domaćin fajnl-fora, nadvisio aktuelnog prvaka Evrope sa 75:71.

Prvi španski okršaj riješio je Crnogorac koji nastupa za "crvenu furiju" Nikola Mirotić, a večeras je čovjek odluke bio Amerikanac koji nastupa za Crnu Goru - Omar Kuk je upisao 20 pogodaka, uz savršen šut za tri (5-5).

Njegova trojka na početku posljednjeg minuta je i riješila sve dileme. Kuk je, uzgred, imao i šest asistencija i jednu ukradenu loptu.

PAO je u fenomenalnom meču nadvisio Barselonu, a ključna je bila serija 11:0, kojom su puleni Željka Obradovića preokrenuli na 61:57 u 33. minutu. Od tog trenutka, Katalonci više nisu vodili.

Najbolji je bio Romejn Sato (18, trojke 5-4), a veliku pomoć imao je od Dimitrisa Dijamantidisa (17) i Majka Batista (14). Huan Karlos Navaro (19) je predvodio Barsu.