Orlando primirio Nikse, San Antonio razbijen u Tenesiju

Igrali smo odlično u napadu, ali znate li šta je presudilo? Odbrana u trećoj četvrtini. I to je jedino čime se ponosim poslije ove utakmice - rekao je trener Orlanda Sten van Gandi.
Supermen, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 02.03.2011. 09:52h

Njujork se sa mini turneje po Floridi vraća sa skorom od po jedne pobjede i poraza. Nakon što su slavili protiv Majamija, Niksi su izgubili od Orlanda, koji je u sjajnom meču, punom preokreta, na kraju pobijedio sa 116:110.

Orlando je do sada važio za tim koji može da pobijedi meč samo ako protivniku dozvoli da postigne manje od 86 poena (statistika kaže tako), a u noći između utorka i srijede je sve bilo drugačije - „magični” su prihvatili leteću košarku i na kraju im se to isplatilo.

- Igrali smo odlično u napadu, ali znate li šta je presudilo? Naša odbrana u trećoj četvrtini. I to je jedino čime se ponosim poslije ove utakmice - rekao je trener Orlanda Sten van Gandi.

Domaćin je dozvolio zvijezdama Njujorka (Amari Stodemajer, Karmelo Entoni i Šonsi Bilaps) da zajedno ubace 85 poena, a mimo njih trojice najefikasniji je bio Šon Vilijams sa osam koševa.

- Jasno je da moramo da budemo bolji, tu nema dileme. Ipak, treba da imamo u vidu da smo bitno promijenili tim i da je potrebno vrijeme - kazao je trener Niksa Majk D'Antoni.

Dvajt Hauard je predvodio Orlando sa 30 pogodaka, 16 skokova i pet blokada, dok je Džamir Nelson upisao 26, od čega čak 23 u drugom poluvremenu.

Memfis je počistio San Antonio u Tenesiju (109:93), a trener najbolje ekipe u ligi Greg Popovič nije znao način da opravda poraz.

- Ništa nije valjalo, pogotovo napad. Bilo je ovo razočaravajuće veče - istakao je Popovič.

A kako i ne bi bilo, „mamuze” su imale 22 izgubljene lopte, a nijedan od članova prve petorke nije imao dvocifren učinak. Najzapaženiji je bio Geri Nil (14), dok su Manu Đinobili, Tim Dankan i Dehuan Bler ubacili po devet poena.

Dalas je u gostima savladao Filadelfiju (101:93), a Džejson Kid je u tom meču upisao 107. tripl-dabl u karijeri. Imao je učinak od po 13 poena i asistencija, kao i 10 uhvaćenih lopti. Po tome je i dalje treći na vječnoj listi iza Oskara Robertsona (181) i Medžika Džonsona (138) .

La Lejkersi su savladali Minesotu u gostima (90:79), a crnogorski centar Nikola Peković je za skoro osam i po minuta na parketu upisao po skok, blokadu, četiri faula i tri izgubljene lopte.

Rezultati: Orlando - Njujork 116:110 (Hauard 30 p, 16 sk, Nelson 26 p - Stodemajer 30 p, Bilaps 30 p, Entoni 25 p), Indijana - Golden Stejt 109:100 (Grendžer 27 p, Hensbro 14 p - Vilijams 25 p, Kari 20 p), Toronto - Nju Orleans 96:90 (Kalderon 22 p, 16 as, Derouzan 17 p - Vest 19 p, 10 sk, Lendri 17 p, Džek 17 p), Filadelfija - Dalas 93:101 (Miks 16 p, Igudala 15 p - Teri 30 p, Novicki 22 p), Memfis - San Antonio 109:93 (Rendolf 21 p, 10 sk, Alen 20 p - Nil 14 p), Milvoki - Detroit 92:90 (Dženings 21 p - Staki 25 p), Minesota - LA Lejkers 79:90 (Džonson 20 p - Brajant 24 p), Portland - Hjuston 87:103 (Batum 22 p - Skola 21 p, Louri 21 p, Martin 20 p).