Lejkersima gradski derbi

Ažurirano: 26.02.2011. 08:42h

Klipersi su sredinom januara su pobjedom u gradskom derbiju prekinuli seriju od sedam uzastopnih pobjeda Lejkersa – u noći između petka i subote, međutim, dileme nije bilo. Predvođen Kobijem Brajantom i Pau Gasolom, Lejkersi su ostvarili ubjedljivu pobjedu (108:95) i sa kamatom se revanširali gradskom rivalu rivalu za poraz u prethodnom meču (99:92), i upisali treću uzastopno pobjedu u četiri dana nakon Ol-star vikenda.

Istina, Klipersi su držali priključak do poluvremena (50:52), ali je onda na scenu stupio Brajant, koji je u trećoj četvrtini upisao 18 od svojih ukupno 22 poena. Interesantno, dva minuta prije kraja poluvremena Brajant se prijevremeno uputio u svlačionicu zbog problema s desnim laktom, ali se potom vratio na parket i furiozno odigrao treću dionicu.

“Kobi ih je “prevario” sa tim problemom sa laktom i na kraju je postigao puno poena. Na poluvremenu smo pričali o tome ko više želi pobjedu, mi ili oni. Ponekad kad igramo sa gradskim rivalom, izgleda da su oni više “zagrijani” za meč. Tako je izgledalo u prvom poluvremenu”, kazao je trener Lejkersa Fil Džekson.

U pobjedi Lejkersa Gasol je dodao 22 koša, a Bajnam je uz 16 poena upisao i 11 skokova. Kod Klipersa je najbolji bio Blejk Grifin sa dabl-dabl učinkom od 22 poena i 10 skokova.

“Svaki put kad igramo protiv Lejkersa, pa i ako smo domaćini, izgleda kao da igramo u gostima. Mi smo u Los Anđelesu, to je grad Lejkersa, ovdje svi navijaju za njih – požalio se na slabu podršku za svoju ekipu centar Deandre Džordan.

Poenterski učinak od 40 i plus poena imala su samo dvojica igrača. Centar Orlanda Dvajt Hauard je u pobjedi svog tima protiv Oklahome Sitija (111:88) ubilježio 40 poena (šut iz igre 16-20), uz 15 skokova i šest blokada. Dvejn Vejd je postigao 41 poen u trijumfu Majamija protiv Vašingtona (121:113).

Crnogorski reprezentativac Nikola Peković je u porazu Minesote od Nju Orleansa (95:81) za 14 minuta igre postigao dva poena (šut iz igre 4-1), a dodao je tri skoka, te po jednu asistenciju, ukradenu loptu i blokadu.

Rezultati: Toronto - Finiks 92:110 (Barnjani 26p - Karter 17p, Gortat 17p, 11sk), Šarlot - Sakramento 110:98 (Džekson 30p, Ougustin 23p - Delembert 18p, 10sk), Filadelfija - Detroit 110:94 (Jang 24p, Brend 20p, 17sk, Igudala 21p, 11as - Bajnam 29p, Monro 16p, 11sk), Indijana - Juta 84:95 (Grendžer 17p, 9sk - Džeferson 30p, Milsap 23p, 18sk), Majami - Vašington 121:113 (Vejd 41p, Džejms 25p, 9sk, 7as - Jang 38p, Mekgi 18p, 17sk), Klivlend - Njujork 115:109 (Džejmison 28p, 13sk, Hikson 24p, 15sk - Stodemajer 31p, 11sk, Entoni 27p, 8sk), Minesota - Nju Orleans 81:95 (Ridnur 22p, Džonson 22p, Lav 11p, 14sk - Ariza 18p), Orlando - Oklahoma Siti 111:88 (Hauard 40p, 15sk - Djurent 23p, 16sk), San Antonio - Nju Džersi 106:96 (Đinobili 26p - Morou 25p, Viliams 14p, 12as), Portland - Denver 107:106, produžetak (Oldridž 24p, 14sk, Miler 18p, 9sk, 9as - Galinari 30p, 9sk), Golden Stejt - Atlanta 79:95 (Li 20p, 10sk - Smit 26p, 9sk, Horford 22p, 13sk), LA Lejkers - LA Klipers 108:95 (Brajant 24p, Gasol 22p, Bajnam 16p, 11sk - Foje 24p, Grifin 22p, 10sk)