Derik Rouz sa 42 poena srušio San Antonio

Novicki je u prvom poluvremenu postigao 19 poena, uz odličan šut (8-10), koji je imao i na kraju utakmice sa samo pet promašaja iz 18 pokušaja (6-6 sa linije slobodnih bacanja).
66 pregleda 0 komentar(a)
Derik Rouz, Foto: Reuters
Ažurirano: 18.02.2011. 09:06h

Uoči meča sa San Antoniom, Derik Rouz je uzeo mikrofon i zahvalio domaćoj publici što mu je glasovima omogućila da bude izabran u prvu petorku Istoka za Ol-star meču u Los Anđelesu, čime je postao prvi igrač Bulsa kome je to pošlo za rukom od 1998. godine (Majkl Džordan). Nakon toga je na terenu pokazao da su navijači bili u pravu – sa 42 poena ostvario je rekord karijere i bio najzaslužniji za pobjedu protiv trenutno najbolje ekipe lige (109:99).

- Trenutno smo puni samopouzdanja, jer znamo da možemo da pobijedimo i najbolje ekipe u ligi. Samo tako da nastavimo – kazao je Rouz, koji je postigao 13 poena u posljednjoj četvrtini kada je San Antonio pokušavao uhvatiti priključak.

Rouza su sjajno pratili Luol Deng sa 19 i Karlos Buzer sa 15 poena. Toni Parker bio je najefikasniji kod Sparsa sa 26 poena, a Geri Nil i Manu Đinobili postigli su po 16 poena.

Čikago je upisao četvrtu uzastopnu pobjedu, dok je San Antonio zabilježio drugi uzastopni poraz. Sparsi su, međutijm, i dalje najbolji u ligi sa skorom od 46-10.

Dalas je u gostima protiv Finiksa stigao do 40. pobjede u sezoni (112:106), 13. u 14 mečeva u ovom mjesecu. Najefikasniji u pobjedi Maveriksa bio je Dirk Novicki sa 35 poena, Džejson Teri dodao je na to još 16 poena, dok je Tajson Čendler zabilježio po 12 poena i skokova.

- Dobro sam se osjećao, vrlo rano sam pogodio nekoliko šuteva, što mi je olakšalo nastavak meča. Posljednjih nedjelja nisam baš najbolje šutirao, pa mi je dobar početak meča pomogao da uđem u šuterski ritam – kazao je Novicki, kome je ovo bila najbolja partija od 9. januara kada se vratio na teren nakon što je pauzirao devet utakmica zbog povrede koljena.

Čening Fraj predvodio je Feniks sa 24 poena, Vins Karter postigao je 16, a Stiv Neš 15 poena za domaći tim.

Dalas je, uz San Antonio, jedini tim Zapada koji Finiks nije savladao u ovoj sezoni.

Rezultati: Čikago - San Antonio 109:99 (Rouz 42p, 5sk, 8as – Parker 26p), Finiks - Dalas 106:112 (Frej 24p, Neš 15p, 14as, Lopes 13p, 13sk – Novicki 35p, Čendler 12,p, 12sk)