Žalgiris zaustavio sjajnu seriju Fenerbahčea

Tim iz Istanbula je propustio priliku da pobjedom praktično osigura učešće u četvrtfinalu, dok Partizan sada nema teoretskih šansi da uđe među osam najboljih
Žalgiris, Foto: Reuters
Ažurirano: 16.02.2011. 22:54h

Fenerbahče je bio na pragu četvrte pobjede u isto toliko utakmica Top 16 faze Evrolige, ali je Žalgiris zaustavio zahuktali tim Nevena Spahije. Turski šampion je imao šest poena prednosti u 38. minutu, da bi tim iz Kaunasa izjednačio, a potom imao i šut za pobjedu.

Paulius Jankunas je, ipak, promašio sa pola terena, ali su Litvanci u dodatnih pet minuta imali više nerava i slavili sa 85:84. Martinas Pocius i Tomas Delininkaitis su bili najefikasniji igrači domaćih sa po 13 koševa, jedan manje je imao Trent Plejsted. U Feneru su ubjedljivo najbolji bili Omer Onan (23) i Emir Preldžić (19 pogodaka, po šest skokova i asistencija).

Ako je tim iz Istanbula propustio priliku da pobjedom praktično osigura učešće u četvrtfinalu, večeras je definitivno postalo jasno da jedna ekipa više nema ni teoretskih šansi da uđe među osam najboljih - prošlogodišnji učesnik fajnl-fora Partizan je u Sijeni doživio četvrti poraz. Montepaski je u uzbudljivom meču slavio sa 77:74, a od šest igrača koji su postigli minimum osam poena najviše je ubacio Rimantas Kaukenas - 17. Jan Veseli je isto toliko dao za Partizan (uhvatio i sedam lopti), dok je Kurtis Džerels imao 16 koševa, po pet skokova i asistencija i tri ukradene lopte.

Rezultati - grupa G: Montepaski - Partizan 77:74 (12:20, 26:17, 15:16, 24:21). Danas: Efes pilsen - Real Madrid (19.30).

Grupa H: Žalgiris - Fenerbahče 85:84 - nakon produžetka (15:11, 15:20, 19:18, 20:20, 16:13). Danas: Valensija - Olimpijakos (20.45).

Grupa E - danas: Panatinaikos - Kaha laboral (19), Litvos ritas - Unikaha (19).

Grupa F - danas: Olimpija - Makabi (20.45), Lotomatika - Barselona (20.45).