Barselona odbranila krunu

Tako su Katalonci poslije 25 godina postali prva ekipa kojoj je to pošlo za rukom, a prije njih upravo je Real 1986. godine odbranio krunu
Alana Anderson, Foto: SOLOBASKET.COM
Ažurirano: 13.02.2011. 20:08h

Barselona je odbranila pehar namijenjen osvajaču Kupa kralja nakon što je sinoć u finalnom meču savladala Real u Madridu (68:60)! Tako su Katalonci poslije 25 godina postali prva ekipa kojoj je to pošlo za rukom, a prije njih upravo je Real 1986. godine odbranio krunu. Ovo je aktuelnom prvaku Evrope 22. nacionalni kup, po čemu se izjednačio sa najvećim rivalom.

Poslije izjednačenog prvog poluvremena (30:30), Barselona je mnogo bolje krenula u drugi dio. Serijom trojki preuzela je vođstvo, prvo Huan Karlos Navaro postiže svoje prve poena, a potom Erazem Lorbek vezuje dvije trojke i tako svoj tim odvode do plus osam (45:37). Katalonci su do kraja dionice zadržali prednost, a u posljednju četvrtinu se ušlo sa rezultatom 48:43.

Barselona je nastavila u istom ritmu, prvo je došla do plus 10 u 33. minutu (55:45), a samo 120 sekundi kasnije bilo je 64:49, i tada je postalo jasno da je pobjednik riješen. Real se nakon toga probudio, ali je bilo suviše kasno da se napravi preokret, čime je Barselona došla do 11. pobjede u posljednjih 12 utakmica protiv Reala.

Alan Anderson, koji je izabran za MVP igrača, predvodio je Barselonu sa 19 poena i bio je jedini dvocifreni u svom timu. Navaro, prva zvijezda tima, zaustavio se na sedam koševa. Ante Tomić (12 poena, sedam uhvaćenih lopti) i Pablo Priđoni (10) bili su najbolji kod Madriđana. Nikola Mirotić je meč završio sa osam poena (trojke 2-2) i tri skoka.