Budućnost lako do trofeja

Činjenica da je Lovćen organizovao finalni turnir najbolje pokazuje da su željeli da dođu do pehara. Imena koja igraju za Lovćen bila su inspiracija za nas da odigramo dobar meč - rekao je trener Budućnosti
77 pregleda 0 komentar(a)
Kup Crne Gore, Foto: Zoran Đurić
Ažurirano: 12.02.2011. 20:06h

Od očekivano velike borbe u finalu nije bilo ništa. Budućnost je odličnom igrom, prije svega u odbrani, kontrolisala dešavanja na terenu svih 40 minuta i deveti put stigla do pehara namijenjenog osvajaču nacionalnog kupa. Podataka da je Lovćen samo jednom vodio i to u 5. minutu košem Nikole Pavličevića (6:4), najbolje pokazuje šta se dešavalo na parketu. Meč je definitivno riješen u trećoj četvrtini kada su "plavi" stigli do 20 poena prednosti i nakon toga rutinski meč priveli kraju.

Prva četvrtina protekla je u reviji promašaja sa obje strane. Međutim, i u takvoj igri Budućnost se bolje snašla i došla do šest poena prednosti. Na startu druge dionice bilo je plus osam za goste (14:6), a ulaskom Nenad Mijatovića domaćin se malo trgnuo u igri i prišao na minuas dva (17:15) na isteku 16. minuta. Do odlaska na odmor Podgoričani su uspjeli da dođu do osam poena viška (28:20).

Nakon pauze od 15 minuta, aktuelni šampion je pojačao igru u odbrani, razigrao se Vladimir Dragičević, koji je u tom dijelu ubacio 10 koševa, i serijom 16:4 stigao do 20 poena viška (44:24). Jedina dilema do kraja je bila sa koliko razlike će meč biti završen. Ni u posljednjih deset minuta Budućnost nije smanjivala ritam. Lovćen je teško pronalazio put do koša rivala, a "plavi" su to sve kažnjavali lakim poenima. Najveću prednost izabranici Dejana Radonjića imali su u 37. minutu, kada je u dva navrata bilo plus 32 (61:29, 63:31).

- Činjenica da je Lovćen organizovao finalni turnir najbolje pokazuje da su željeli da dođu do pehara. Imena koja igraju za Lovćen bila su inspiracija za nas da odigramo dobar meč. Od prvog do posljednjeg minuta smo kontrolisali dešavanja na terenu. Čestitam igračima na pobjedu, a ovo je bila dobra uvertira za završnicu NLB lige - rekao je nakon meča Radonjić.

Medalje finalistima podijelili su Aleksandar Bogdanović, gradonačelnik Cetinja, i direktor reprezentacije Danilo Mitrović, dok je pobjednički pehar Vladimiru Dragičeviću predao prvi čovjek KS Crne Gore i predsjednik vlade Crne Gore Igor Lukšić.

Lovćen - Budućnost 43:68 (6:12, 14:16, 8:20, 15:20)

Cetinje - Dvorana: SC "Lovćen". Gledalaca: 1000. Sudije: Šutulović (Podgorica), Rutešić, Vojinović (Nikšić).

Lovćen: Stojanović 1 (2-1), Latković, Boričić 7, Pavličević 5 (2-1), Vučurović 6 (2-1), Martinić 2, Lopičić, Kandić 6, Koprivica, Todorović 9 (4-3), Popović, Mijatović 7 (1-1).

Budućnost: Šćekić 11 (4-1), Mihailović 6, Popović 6 (4-2), Otašević 4 (4-2), Dragičević 18, Simonović 4, Kadžiulis 2, Dubljević 7 (1-1), Đukanović 2, Mitrović, Šehović 8, Milošević.