Za trofej na Cetinju

U konkurenciji za organizaciju završnog turnira nacionalnog kupa bila je i opština Pljevlja.
KK Budućnost, Foto: ARHIVA VIJESTI
Ažurirano: 07.02.2011. 20:24h

Domaćin finalnog turnira Kupa Crne Gore za košarkaše biće Cetinje, odlučeno je juče iz crnogorske kuće košarke. U konkurenciji za organizaciju završnog turnira bila je i opština Pljevlja.

Cetinje i Pljevlja ponudili su iste uslove, ali je prijestonica dobila prednost zbog činjenice da je znatno bliža učesnicima završnog turnira od grada na sjeveru Crne Gore i da je među učesnicima i ekipa Lovćen.

Za trofej namijenjen pobjedniku Kupa boriće se Budućnost, koja je od osamostaljenja Crne Gore osvojila sve domaće trofeje, potom domaćin, Mogren i ABS Primorje. Trebalo bi da se desi čudo pa da Podgoričani ne odbrane trofej.

U polufinalu završnog turnira 11. februara, igraće Budućnost - Mogren i Lovćen - ABS Primorje, a finale je na programu 12. februara.

Budućnost se na finalni turnir plasirala nakon što je u četvrtfinalu bila bolja od Danilovgrada (89:49), Lovćen je slavio protiv Bonusa (90:75), ABS Primorje protiv Teoda (83:82), a Mogren je bio bolji od Ulcinja (61:59).

Termini polufinalnih mečeva i duela za trofej biće poznati sjutra.