Stali u posljednjoj četvrtini

Podgoričani odlično odigrali treći period kada su preokrenuli rezultat, ali nisu imali snage za trijumf
Vladimir Dragičević, Foto: BORIS PEJOVIĆ
Ažurirano: 30.01.2011. 18:20h

Željeli su košarkaši Budućnosti da protiv Igokee trijumfuju i ostanu u vrhu tabele regionalne lige, ali, nažalost, u tome nisu uspjeli. Poraženi su 80:70 (23:17, 20:18, 14:24, 23:11), a razlog treba tražiti u nešto slabijoj igri u odlučujućih deset minuta u koje su ušli sa dva poena prednosti (59:57), kao i čudnom sudijskom kriterijumu u kome su centri gostiju Marko Šćekić i Bojan Dubljević već nakon šet minuta igre imali po dvije lične greške.

U posljednjem kvartalu Podgoričanima je sviran skoro svaki kontakt, a domaćinu je tek u 35. minutu suđen prvi faul. Poklon su igrači Igokee koristili, posebno Amerikanac Donel Harvi, koji je osam od 10 poena u četvrtoj četvrtini dao sa linije slobodnih bacanja.

Vladimir Dragičević je sa 18 poena (osam u prvoj četvrtini) bio najefikasniji u redovima “plavih”, a imao je i devet skokova. Dvocifreni su još bili Aleksa Popović (11), Marko Simonović (11) i Sead Šehović (10). U redovima vicešampiona BiH, Harvi je upisao 17 koševa i uhvatio 10 lopti, Brajan Florens je upisao 13, Brajan Čejs 12, a Nebojša Joksimović 10.

Dobro su gosti otvorili meč, u 4. minutu su imali vođstvo od 8:3. Tada je Igokea stala u zonu 2-3, što je stvorili probleme za goste, pa je domaćin serijom 15:4 stigao do prednosti od 18:12 (9. minut). Na kraju tog dijela meča tim iz Aleksandrovca je imao plus šest (23:17).

Igokea je bolje krenula u drugi kvartal, a nakon trojke Florensa u 15. minutu je stigla do 10 poena viška (31:21). Tada se probudio Šehović, vezao je deset poena i svom timu omogućio da priđe na minus četiri (37:33) na isteku 19. minuta. Sa nekoliko vezanih grešaka u finišu prvog dijela “plavi” su poklonili Igokei plus osam na poluvremenu (43:35).

Pauza je više prijala Podgoričanima, koji su serijom 14:4 stigli do preokreta nakon što je Popović pogodio trojku (49:47). Stigla je Budućnost i do plus pet (56:51) dva minuta prije kraja treće dionice, ali je Milan Dozet sa pet vezanih poena smanjio zaostatak svog tima na ulasku u posljednju dionicu (57:59).

Čudan sudijski kriterijum na štetu gostiju, Igokea je znalački iskoristila, serijom 15:5 u 36. minutu došla do 72:64 i već tada je bilo jasno da bodovi ostaju u Aleksandrovcu. Tačku na pobjedu domaćina stavio je Joksimović novom trojkom za 78:68 u 39. minutu.