Mirotić činio čuda u Sijeni

Mladi Podgoričanin je imao fenomenalan učinak - za 17 minuta je upisao 16 pogodaka, uz perfektan šut za tri (4-4) i odličan za dva (3-2), te četiri skoka, tri blokade i po jednu asistenciju i ukradenu loptu za 24 indeksna poena
70 pregleda 0 komentar(a)
Ažurirano: 26.01.2011. 22:26h

Montepaski je vodio od početka utakmice, činilo se da Real nema nikakvih šansi u Sijeni. A onda se razgoropadio Nikola Mirotić - momak koji 11. februara puni 20 godina je u posljednjoj četvrtini, koju su Madriđani dobili sa 26:6 i prelomili meč, postigao polovinu koševa svog tima!

Mladi Podgoričanin je imao fenomenalan učinak - za 17 minuta i 26 sekundi je upisao 16 pogodaka, uz perfektan šut za tri (4-4) i odličan za dva (3-2), te četiri skoka, tri blokade i po jednu asistenciju i ukradenu loptu za 24 indeksna poena! Sada samo možemo još više da žalimo što je izabrao da igra u dresu Španije, a ne svoje Crne Gore...

Zanimljivo, Etore Mesina je odlučio da otpusti Horhea Garbahosu kako bi Mirotić imao više vremena za igru. Španska javnost je „razapela” italijanskog stručnjaka, ali se nakon ove partije jednog od najtalentovanijih igrača Evrope ispostavilo da je bio u pravu.

Prvo veče drugog kola TOP 16 faze Evrolige je bilo stvoreno za goste, pošto su i u preostale tri utakmice domaći timovi poraženi. Olimpijakos je slavio protiv Žalgirisa u Kaunasu (71:64), Efes pilsen je utišao „Beogradsku arenu” pobjedom nad Partizanom (79:76), dok je Litvos ritas priredio senzaciju u Vitoriji trijumfom nad Kahom laboral Duška Ivanovića (89:86). Milko Bjelica je postigao 17 poena za pobjednički tim.

Grupa E: Kaha laboral - Litvos ritas 86:89 (17:26, 23:11, 16:18, 30:34). Danas: Panatinakos - Unikaha (20.45). Tabela: Kaha laboral, Litvos ritas 3, Panatinaikos 2, Unikaha 1.

Grupa F - danas: Makabi - Lotomatika (20), Olimpija - Barselona (20.45).

Grupa G: Partizan - Efes pilsen 76:79 (21:19, 13:21, 18:19, 24:20), Montepaski - Real 68:78 (20:13, 20:15, 22:24, 6:26) (20.45). Tabela: Real, Efes pilsen 4, Montepaski, Partizan 2.

Grupa H: Žalgiris - Olimpijakos 64:71 (16:23, 6:17, 21:16, 21:15). Danas: Fenerbahče - Valensija (20.45). Tabela: Olimpijakos 3, Fenerbahče, Valensija, Žalgiris 2.