Oba naša predstavnika trijumfovala protiv ekipa iz Bugarske i Bosne i Hercegovine
61 pregleda 0 komentar(a)
Radoje Đurković, Foto: ARHIVA VIJESTI
Ažurirano: 12.01.2011. 20:28h

Balkan - Mornar 70:78 (13:30, 17:9, 24:17, 16:22)

Pravec - Dvorana: SC “Pravec”. Gledalaca: 800. Sudije: Belošević, Glišić, Vorkapić (Srbije).

Balkan: Dojčinov 4, Rajkov 5, Lilov 21, Filipov 10, Binev, Ivanov, Vučkov, Marinov 6, Dundalov, Morton 13, Davidov 11.

Mornar: Vulević, Damjanović 4, Sarajlija 18, Radović 2, Miković, Ljujić 23, Ljubojević 14, Vujošević, Ivanović 17, Perović.

Košarkaši Mornara ostvarili su važnu pobjedu u borbi za prvo mjesto u grupi. Barani su u Pravecu savladali Balkan, a trijumf su obezbijedili sjajnom igrom u prvoj četvrtini nakon koje su imali 17 poena prednosti (30:13).

U nastavku meča domaći igrači su zaigrali bolje i u posljednju dionicu ušli sa dva poena minusa (56:54). To je nagovještavalo veliku borbu, ali gosti nisu dozvolili preokret.

Ulcinj - Zrinjski 89:82 (21:26, 21:19, 23:23, 24:14)

Ulcinj - Dvorana: JU “Gimnazija”. Gledalaca: 600. Sudije: Zlatevski, Cvetanoski, Mitrovski (Makedonija).

Ulcinj: Latković, Đurišić 10, Tepavčević 11, Milošević 8, Radulović 17, Šibalić 16, Đurković 13, Klikovac, Đeljošević 6, Mijović 8, Mihailović, Krstović.

Zrinjski: Demić 11, Mašić, Kahrimanović 4, Tomić, Simonović 10, Hasandić 15, Perajica 24, Petrović, Ramljak, Sakić 18.

Ulcinj je prekinuo seriju poraza u Balkanskoj ligi. Ekipa Vladimira Taušana odličnom igrom u posljednjoj četvrtini došla je do trijumfa protiv kvalitetne ekipe Zrinjskog. Čak pet domaćih igrača imalo je dvocifren broj poena, a najefikasniji su bili Aleksandar Radulović sa 17 i Danilo Šibalić sa 16 poena. Kod gostiju centar Mate Perajica je ubacio 24 koša.