Lejkersi ponizili Klivlend, tehničke greške dotukle Minesotu

- Nikad ne pomislite da nešto ovakvo može da se desi. Jednostavno izađete na teren i radite svoj posao. Mi smo to radili 48 minuta – kazao je Kobi Brajant.
Pau Gasol, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 12.01.2011. 11:20h

LA Lejkersi su ponizili Klivlend i nanijeli 11. uzastopni poraz ekipi koja bez Lebrona Džejmsa, jednostavno, ne može da se nosi ne samo sa najjačim timovima, već i sa većinom ostalih u NBA ligi. Uostalom, Klivlend je doživio 21. poraz u posljednja 22 meča, pa i ne čudi što je najslabiji tim Istočne konferencije.

Pobjeda od 55 poena razlike je treća najubjedljivija u istoriji Lejkersa od kada se klub preselio u Los Anđeles, nakon onih iz 1966. i 1972. godine.- Nikad ne pomislite da nešto ovakvo može da se desi. Jednostavno izađete na teren i radite svoj posao. Mi smo to radili 48 minuta – prokomentarisao je pobjedu protiv Klivlenda Kobi Brajant.

U ubjedljivom trijumfu Lejkersa niko nije odskočio sa košgeterskim učinkom, već su poeni bili dobro raspoređeni. Ron Artest i Endrju Bajnam su postigli po 15, Pau Gasol je imao 13 pogodaka i 14 skokova, a po 13 su upisali Brajant, Lamar Odom i Šenon Braun.- To je bilo ponižavajuće. Na poluvremenu sam kazao igračima da su preplašeni. Umjesto da se bore i igraju jako protiv svjetskog šampiona, oni su bili na smrt preplašeni - kazao je nakon meča trener Klivlenda Bajron Skot, bivša igračka legenda Lejkersa.

San Antonio je u gostima savladao Minesotu, što je 16. uzastopna pobjeda u međusobnim duelima. Meč je obilježila serija tehničkih grešaka za Minesotu u 3. četvrtini, i to kada je domaćin smanjio zaostatak na 68:62, dva i po minuta prije kraja četvrtine. Tada je na scenu stupio sudija Ken Mauer, koji je brzo podijelio pet tehničkih grešaka. U istom napadu opomene su dobili Darko Miličić i Kori Bruer, zbog odmahivanja rukom. To je i te kako naljutilo trenera Minesote Kurta Rembisa, koji je ustao sa klupe i upustio se u razgovor sa Mauerom, zbog čega je zaradio dvije tehničke greške, pa je morao da napusti parket. Nakon što je Emanuel Đinobili postigao sva četiri slobodna bacanja, Kevin Lav, koji je završio utakmicu sa po 20 koševa i skokova, podigao je ruke i viknuo prema sudiji tražeći faul za Tima Dankana iz San Antonija. Mauer je na to odgovorio još jednom tehničkom i još jednim slobodnim bacanjem za Đinobilija.Nikola Peković je imao učinak od pet pogodaka, tri uhvaćene lopte i jedne asistencije.

Rezultati: Vašington – Sakramento 136:133 - poslije produžetka (Jang 43 p - Udrih 26 p, Garsija 26 p), Filadelfija - Indijana 103:111 (Holidej 19 p - Grendžer 27 p, Kolison 21 p, 13 as), Minesota - San Antonio 96:107 (Lav 20 p, 20 sk - Đinobili 19 p, 9 sk), Denver - Finiks 132:98 (Aflalo 31 p, Entoni 28 p, 10 sk - Neš 15 p), Portland - Njujork 86:100 (Oldridž 19 p, 10 sk - Stodemajer 23 p, Turijaf 19 p, 10 sk), LA Lejkers - Klivlend 112:57 (Bajnam 15 p, Artest 15 p, Gasol 13 p, 14 sk - Gi 12 p).