Blijedi Mornar ubjedljivo poražen u Laktašima

2006 pregleda 1 komentar(a)
Dešon Najt na utakmici u Laktašima
Ažurirano: 02.03.2019. 19:17h

Košarkaši Mornara će u preostala dva kola, kod kuće sa FMP-om ili u gostima protiv Cedevite, morati da traže jednu pobjedu kako bi osigurali opstanak u ABA ligi.

Barani nijesu iskoristili prvu priliku, večeras u Laktašima nijesu bili ni blizu da ostvare potreban trijumf. Naprotiv, Igokea je lako i ubjedljivo slavila 81:60, u meču 20. kola regionalnog takmičenja, i tako drugi put u sezoni pobijedila Mornar (u "Topolici" je bilo 103:97 za goste).

Igokea se izjednačila sa Mornarom na tabeli, sa skorom od sedam pobjeda i 13 poraza, ali ima bolji međusobni skor.

Što se meča u Laktašima tiče, Mornar nijednom nije vodio tokom 40 minuta. Nakon šest minuta igre je zaostajao samo pola koša (11:10), ali je onda uslijedio period od skoro sedam i po minuta igre bez postignutog koša, što je Igokea iskoristila da serijom 13:0 povede 24:10, na sedam i po minuta prije kraja druge četvrtine, i tako najavi ubjedljiv trijumf...

Nedugo zatim bilo je i 30:16, a Barani su do odmora uspjeli da prepolove minus (37:30).

Sredinom treće dionice Igokea je u nekoliko navrata vodila 16 razlike, posljednji put sa 59:43, kada je sve bilo odlučeno, a domaćin je najveću prednost imao u posljednjem minutu, kada je poveo 81:57...

Najefikasniji u Mornaru je bio Nikola Rebić sa 17 poena, a dvocifren je bio još samo Nemanja Vranješ sa 10.

U domaćem timu Latavijus Vilijams je bio najefikasniji sa 16 poena, Marko Luković je dodao 15, a Sava Lešić 12.

Drugi crnogorski predstavnik, Budućnost Voli u ponedjeljak od 21 čas dočekuje Zadar.

Igokea - Mornar 81:60 (18:10, 19:20, 24:21, 20:9)

Laktaši - Dvorana: SD „Laktaši“. Gledalaca: 1.000. Sudije: Pukl (Slovenija), Obrknežević (Srbija), Špendl (Slovenija).

Igokea: Musić 4, Talić 3, Lešić 12 (4-4), Adamović 7 (2-2), Milošević 1 (2-1), Džeret, Radivojević 11, Vilijams 16 (5-4), Ilić 5 (2-2), Anđušić 5 (4-3), Rikić 2, U. Luković 15 (4-4).

Mornar: Jelenić 1 (1-1), Najt 7 (8-7), Mićović 8, Mugoša, Drenovac 2, Pavić 4, Vujošević 1 (2-1), Voler 4 (2-1), Sane, Vranješ 10 (6-5), Rebić 17 (4-4), M. Luković 6 (2-2).