Budućnost nemoćna protiv Olimpijakosa, peti evropski poraz u nizu

U meču 24. kola Olimpijakos je slavio u Podgorici 89:76
9173 pregleda 13 komentar(a)
Noris Kol na meču sa Olimpijakosom, Foto: Filip Roganović
Ažurirano: 08.03.2019. 19:08h

Novi poraz Budućnost Volija u Evroligi, 19. u sezoni, peti zaredom.

U meču 24. kola Olimpijakos je slavio u Podgorici 89:76. Gosti su sa lakoćom došli do pobjede, na poluvremenu imali veliku prednost, a tek u posljednjih nekoliko minuta "plavi" smanjili zaostatak.

U Budućnosti najefikasniji Edvin Džekson i Filip Barović sa po 13 poena, Noris Kol je ubacio 10, a sve u prvoj četvrtini.

Jorgos Printezis je ubacio 19, a Nikola Milutinov 15, uz 12 skokova.

Olimpijakos je prekinuo niz od pet poraza i ostao u trci za plej-of.

Četvrta četvrtina

Smanjila je Budućnost na 12 razlike, 1,50 do kraja, nakon zakucavanja Danila Nikolića i serije 7:0, 86:74.

Džekson za tri - 67:83.

Još jedna trojka Tupana - 60:83.

Zvižduci u "Morači", nakon greške Džeksona - 57:78.

Trojka Danila Nikolića - 57:73. Odmah braća trojku Printezis - 76:57 za goste.

Olimpijakos vodi 73:54 uoči posljednjih 10 minuta. Lagano grčki tim održava veliku prednost i ide ka prvoj pobjedi nakon pet vezanih poraza...

Treća četvrtina

Brzo je Olimpijakos zaustavio pokušaje Budućnosti da smanji zaostatak - 73:53.

Milutinov zakucava nakon ofanzivnog skoka - 49:67.

Reakcija Budućnosti - 49:65, nakon tri poena Barovića. Bilo je i minus 24...

Šehović iz ugla za tri - 42:63, pa iz kontre - 44:63.

Trojka Erla Klarka, ali prednost gostiju samo raste - 39:63.

Trojka Vezenkova - 36:57, samo je pitanje sa koliko će poena razlike Olimpijakos dobiti ovaj meč.

Zek Ledej otvara drugo poluvrijeme...

Nemoćna Budućnost u prvih 20 minuta - 51:34 za Olimpijakos.

Gosti sjajno šutiraju, "plavi" bez dovoljno agresije u odbrani. Olimpijakos je pogodio sedam trojki iz 13 pokušaja, imao 20 skokova, deset više od rivala.

Noris Kol je postigao deset poena, sve u prvoj četvrtini, 12 poena ima Jorgos Printezis, a deset Nikola Milutinov.

Druga četvrtina

Nova trojka Olimpijakosa - Vilijams-Gos pogađa za velikih 49:33. Budućnost loša u odbrani, gosti sjajni u šutu - pogodili su 19 od 32 šuta iz igre.

Još jedna trojka - Tupan, plus 12, 42:30.

Ponovo 11 razlike, nakon trojke Manzarisa - 39:28. Barović za 30:39.

Vezenkov za tri i Olimpijakos leti na 11 razlike - 32:21. Džekson vraća trojku, 24:32.

Tupan pogađa za plus osam, 21:29.

Olimpijakos vodi 27:21, sjajni Printezis sa 10 poena nosi goste. Olimpijakos je imao 15:4, Budućnost serijom 12:0, zahvaljujući Kolu, preokrenula, ali nije izdržala.

Prva četvrtina

Serija 8:0 gostiju, 18:25. Suad Šehović za tri - 21:24.

Milutinov uz faul Vilijamsa - 18:20. pogađa i Printezis, osmi poen...

Kol za vođstvo - 16:15, 12:0 serija "plavih".

"Plavi" su potpuno u igri, zahvaljujući odbrani i dobrom ofanzivnom skoku, stigli su na poen zaostatka

Seriju 7:0 nakon tajm-auta Budućnosti dopunio je Kol

Džekson je pogodio i Budućnost opet ima napad i preko Erla Klarka smanjuje na 9:15

Uslijedila je nova serija gostiju za 15:4, a Repeša je prinuđen na tajm-aut

Olimijakos je bolje ušao u utakmicu i poveo sa 6:0, ali su Erl Klark i Noris Kol smanjili na 4:6

Srpski centar Milutinov je pogodio prvi poen sa linije slobodnih bacanja na utakmici

Košarkaši Budućnost Volija od 19 sati dočekuju Olimpijakos u 25. kolu Evrolige.

Za “plave” je ovaj meč uvod u rasplet u ABA ligi, za goste ključan u borbi za plasman u plej-of Evrolige.

Oba tima su u lošoj seriji, Budućnost ima četiri, a Olimpijakos čak pet poraza zaredom u elitnom takmičenju.

Šesti poraz bi tim iz Atine doveo u gotovo izgubljenu poziciju za ulazak među osam najboljih.

Budućnost će igrati bez povrijeđenog Goge Bitadzea.

U prvom dijelu sezone, Olimpijakos je savladao Budućnost 92:70.