Budućnost Bemax za trofej protiv Celja

93 pregleda 1 komentar(a)
Božica Mujović, ŽKK Budućnost - Montana, Foto: Waba-league.com
Ažurirano: 24.03.2018. 19:11h

Drugi put u klupskoj istoriji, košarkašice Budućnost Bemaxa su izborile plasman u finale WABA lige.

Podgoričanke su večeras u polufinalu, na fajnl-foru u Bugarskoj, savladale domaću Montanu 74:67 (20:10, 17:19, 22:18, 15:20).

Izabranice Gorana Boškovića su, tako, ponovo u finalu, kao 2016. godine, a za trofej će se boriti protiv aktuelnog šampiona, slovenačkog Celja, koje je u prvom polufinalu porazilo Crvenu zvezdu 77:55 (17:11, 24:15, 19:11, 17:18). Biće to susret dva posljednja šampiona ovog takmičenja.

U svom prvom finalu, pretprošle godine u Podgorici, "plave" su osvojile trofej, pobjedom u finalu protiv Medveščaka.

Celje je dva puta osvajalo WABA ligu, pošto su Slovenke bile najbolje i u prvom izdanju, 2002. godine.

Osim početnog 2:0, Montana nije imala više vođstvo na ovoj utakmici. Serijom 8:0, Budućnost je povela 8:2, a novom 10:0 u 9. minute je imala prednost od 18:7. U drugoj četvrtini je razlika u korist gošći išla i do 18 poena, u dva navrata (35:17, 37:19), ali je Montana do odmora smanjila zaostatak na 10 poena.0

Budućnost je u trećoj dionici ponovo imala veliku prednost (59:43, 65 sekundi prije kraja), ali je bugarski tim uspio da ozbiljno priprijeti u posljednjoj četvrtini, kada je prišao na 62:59. Međutim, Podgoričanke su odbile i taj napad, za nešto više od dva puta su vratile dvocifrenu prednost (69:59) i onda rutinski privele meč kraju…

"Za nas velika pobjeda, protiv izvanredne ekipe Montane, koju na njihovom terenu ne mogu da dobiju ni mnogo bolje ekipe od nas. Jako sam zadovoljan kako smo odigrali protiv jednog takvog protivnika. Ostaje nam da se za finale regenerišemo, koliko to možemo, i da finale odigramo na nivou, protiv još jednog izvanrednog protivnika. Biće to velika utakmica, u svakom slučaju", rekao je trener Budućnosti Goran Bošković.

Finale između Budućnosti i Celja je u nedjelju u 18 sati, tri sata ranije igraće se meč za treće mjesto.

Budućnost Bemax – Montana 74:67 (20:10, 17:19, 22:18, 15:20)

Montana – Dvorana: “Mladost”. Gledalaca: 800: Sudije: Vesković, Arsenijević, Mrdak (Srbija).

Budućnost Bemax: Bigović, Jovićević, Orozović 3 (2-1), Babić 13, Mitrašinović 7 (1-0), Topuzović 7 (2-1), Mujović 26 (6-6), Jakšić, Meloun 14 (2-2), Džebo, Kapor 4, Pavićević.

Montana: Stojčeva 4 (2-2), Željazkova, Dimitrova 12 (2-2), Filipova, Šarenkapova 12 (4-2), Sokolan, Makarijeva 6 (6-4), Peteva 11 (3-2), Živadinović 3, Simeonova, Buti 12, Ivanova 7 (6-4).