Budućnost pred ambisom: Cedevita dobila prvi meč polufinala

23141 pregleda 120 komentar(a)
Potpuno podbacio: Koti Klark na večerašnjoj utakmici, Foto: ABA liga
Ažurirano: 25.03.2019. 18:59h

U najvažnijoj utakmici dosadašnjeg toka sezone, košarkaši Budućnost Volija su podbacili i izgubili u prvom meču polufinala ABA lige od Cedevite u Zagrebu 90:83.

U timu Jasmina Repeše je samo Erl Klark bio na neophodnom nivou, svi ostali su podbacili.

I pored toga, Podgoričani su imali šansu da se bore za pobjedu, ali je presudio detalj iz 36. minuta - pri rezultatu 76:73, Petar Popović je u kontri promašio zicer, a zatim nakon ofanzivnih skokova nisu pogodili ni Goga Bitadze i Erl Klark.

Da stvar bude gora, Nemanja Gordić je odmah nakon toga namjernim faulom zaustavio kontru, što su Zagrepčani iskoristili da riješe utakmicu.

40
    Kraj u Zagrebu, Budućnost Voli je izgubila od Cedevite u prvom meču polufinala plej-ofa 90:83. Tim Jasmina Repeše nema pravo na grešku, mora da pobijedi 31. marta u "Morači" i 7. aprila u Zagrebu, ili će se oprostiti od titule.
    Whistle
    39
    Peti faul Goge Bitadzea na 97 sekundi do kraja. Eldžin Kuk opet donosi plus devet (87:78).
    38
    Cedevita je prvi put na plus devet (85:76) na dva minuta i 29 sekundi do kraja. Nemanja Gordić brzo pogađa za minus sedam.
    38
    Nove muke - Noris Kol je iznudio namjerni faul Andrije Stipanovića, ali nije pogodio nijedno bacanje. Erl Klark opet pogađa trojku za 80:76, ali Džastin Kobs odgovara na isti način, a onda Noris Kol promašuje šut za tri.
    37
    Ovako se gubi utakmica! Petar Piopović je promašio zicer u kontri, potom nakon ofanzivnih skokova nisu pogodili Goga Bitadze i Erl Klark, a zatim je Nemanja Gordić u kontri napravio namjerni faul nad Džastinom Kobsom, koji ne prašta - 78:73. I onda je Eldžin Kuk iz ofanzivnog skoka povisio na 80:73.
    36
    Drama se nastavlja. Erl Klark pogađa trojku, zatim i Nemanja Gordić polaže iz kontre za 76:73 na četiri minuta i 52 sekunde do kraja. Tajm-aut Slavena Rimca
    35
    Tehnička za Jasmina Repešu, Džastin Kobs pogađa bacanje, a onda iz kontre Andrija Stipanović opet donosi rekordnih plus osam - 76:68.
    33
    Suad Šehović je otvorio posljednju dionicu trojkom, ali je na isti način uzvratio Džejkob Pulen. Erl Klark je smanjio na 68:64, a onda se Koti Klark nakon ofanzivnog skoka konačno upisao u listu strijelaca i smanjio na 69:66.
    30
    Kraj 3. četvrtine. Cedevita je bila na plus osam nakon polaganja Džejkoba Pulena, ali je Goga Bitadze iskoristio dva bacanja nakon namjernog faula, a potom je i Nemanja Gordić bio precizan. Nažalost, Pulen je opet probio i donio šest razlike pred 10 minuta odluke (65:59).
    Whistle
    29
    Sada i Filip Barović ima četiri faula, a Eldžin Kuk koristi i dodatno bacanje za 59:55. Nakon novog neiskorišćenog napada "plavih", Edlžin Kuk pogađa još dva penala za 61:55.
    25
    Budućnost je preokrenula serijom 6:0 na 46:45, vodila i 47:46, a onda veliki problemi - Goga Bitadze je na isteku napada zaustavio Džastina Kobsa pri šutu za tri poena, što mu je četvrti faul. Kobs je pogodio sva tri bacanja za vođstvo Cedevite 50:48.
    23
    Ivan Ramljak je promašio prva dva šuta za tri poena u 3. četvrtini, ali je treći pogodio, a onda je i Andrija Stipanović pogodio iz teške situacije za plus pet (45:40)
    22
    Cedevita otvara 2. poluvrijeme sa 2+1 Andrije Stipanovića, na drugoj strani je šansu za to imao Goga Bitadze, ali je promašio dodatno bacanje - 40:40
    Prvi strijelac na poluvremenu je Erl Klark sa 13 poena, a u timu Budućnosti se istakao i Džejms Bel sa devet.
    Kod domaćih je najefikasniji Džejkob Pulen sa 10 koševa, ali je u posljednjem napadu Cedevite doskočio na nogu Bela i pitanje je da li će moći da nastavi, jer se žalio na bol u skočnom zglobu.
    18
    Prvi poeni Stipanovića i to sa linije bacanja, ali Erl Klark igra sjajno - 34:37, 13 poena američkog krilnog centra
    Pogledajte sjajnu rampu Bitadzea i poene Popovića iz kontre
    17
    Erl Klark je raspoložen, ima 10 poena. Toliko je postigao Pulen na drugoj strani. Vodi Budućnost 34:32
    4
    Džekson sa linije bacanja, pa asistencija u tranziciji za Erla Klarka. Stigla je i trojka Bela - 13:7
    Trojka Krušlina - 7:6
    2
    Trojka Bela, uz faul. Nije iskoristio bacanje, ali je nakon dobre odbrane poentirao Klark