Potop: Budućnost doživjela debakl, Crvena zvezda na korak od titule

Pratite live blog sa drugog meča finala plej-ofa ABA lige

69
Crvena zvezda
Budućnost Voli
26:19, 28:19, 22:16, 31:15
Beograd - Dvorana Aleksandar Nikolić. Sudije: Damir Javor, Sreten Radović, Miloš Koljenšić
Treći meč je u srijedu u Podgorici, a šanse Budućnosti da se vrati u trku, nakon ovakvog poraza i ovakve poruke, zaista su veoma, veoma male...
Šta reći o utakmici dva kandidata za titulu koja je završi 38 razlike za jedan tim.
Zvezda je "zgazila" šampiona, poigravala se sa rivalom, pokazala da je razlika u kvalitetu - neočekivano velika.
Jer, ovo nije slučajno - peti put su "crveno-bijeli" pobijedili branioca trofeja, svaki put ubjedljivo, a večeras je to bio čas košarke.
Zvezda je imala nestvarne procente šuta - 83 odsto za dva, pogodila je 12 trojki iz 25 pokušaja, a odbrana Budućnosti bila daleko od nivoa koji je potreban za mečeve ovakve važnosti i protiv ovakvog rivala.
Stratos Perperoglu je upisao 17 poena, Kej Si Rivers 16, Filip Čović devet, uz sedam asistencija.
U Budućnosti, 11 poena Nemanje Gordića, po deset Filipa Barovića i Džejmsa Bela.
Budućnost je doživjela potop u drugom meču finala ABA lige - Crvena zvezda vodi 2:0 u seriji, nakon više nego ubjedljive pobjede nad šampionom 107:69.
"Crveno-bijeli" imaju meč loptu za titulu u srijedu u Podgorici.
36
Stigla je i stotka, trojkom Simanića, pa još jedna trojka Nenadića za plus 40 - 103:63
Barović je dobio dvije tehničke greške, isključen je - potpuno rasulo u ekipi Budućnosti
Ogromna je razlika između dva tima, Budućnost daleko od Zvezdinog nivoa, u svim elementima...
32
Plus 30, nakon trojke Riversa, druge zaredom - 84:54
21
Pogađa Cirbes u prvom napadu, a zatim i Rivers trojku - 81:54. Plus 27...
Whistle
Kraj treće četvrtine - 76:54 za Zvezdu.
Sada je i nervoza ušla u ekipu Budućnost - zbog jedne sudijske odluke dvije tehničke greške dobili su Koti Klark i Džekson
28
Perperoglu za tri, 73:49.
26
Najveća prednost 67:46, ali je smanjio Nikolić trojkom, 67:49. Dobrić uzvraća uz faul (sumnjiv) Kotija Klarka, opet plus 21 - 70:49.
24
Sam Bili Beron, on ne promašuje takve poklone, zatim Faje iz kontre, 65:46
22
Druga trojka Bela, 56:44, ali iz pika puca odbrana Budućnosti. Zakucava Odžo, a Beron krade loptu kod izvođenja i Zvezda opet na plus 16 - 60:44
21
Počela je treća četvrtina, trojkom Bela. Prva trojka Budućnosti
Whistle
Stratos Perperoglu je ubacio 12 poena, Filip Čović sedam uz šest asistencija.
Sedam poena Erla Klarka i Goge Bitadzea
Zvezda je promašila samo dva šuta za dva poena (13/15), pogodila pet od deset trojki.
Budućnost nije pogodila nijedan od tri šuta za tri, a pogodila je svega osam od 17 bacanja
Zvezda leti ka vođstvu od 2:0 u finalnoj seriji - na poluvremenu vodi 54:38.
Trebalo bi da se dogodi ogroman preokret na parketu da Budućnost dođe do brejka.
Sjajan šut domaćina, ali mnogo lakih i jednostavnih poena iz pik-n-rol igre i igre jedan na jedan.
Očajna odbrana Budućnosti, nedovoljno timska i agresivna.
18
54:34, maksimalna prednost Zvezde
Puca Budućnost u odbrani, ali je i napad katastrofalan - nema protoka lopte, igra se na silu, poeni se postižu "slučajno".
Svega šest asistencija ima Budućnost, koliko Čović na drugoj strani - Zvezda 11 ukupno.
17
Nakon mini-serije Budućnosti, pogađa Rivers 46:32. Pogađa i Koti Klark - 46:34. Trojka Davidovca 49:34
Perperoglu ima 12 poena, bez promašaja iz igre. Zvezda šutira 85,7 odsto za dva (12/14), te 57 odsto za tri (4/7).
To govori i o formi "crveno-bijelih", ali i o odbrani "plavih".
Budućnost bez odbrane, Zvezda igra onako kako želi i ima ogromnu prednost. Ništa, apsolutno ništa ne ide "plave" - slobodna bacanja 6/13.
13
Perperoglu za tri, 36:22. Grčki as igra sjajno, vezao je osam poena, ukupno deset
11
Poeni Bitadzea uz faul Simanića - 31:22.
Bilo je 17:17 minut i 33 sekunde do kraja prve četvrtine, serija Zvezde 14:2 za dva i po minuta
11
Trojka Dobrića za 29:19, pa prodor Perperoglua za 31:19
Crvena zvezda vodi nakon prvih deset minuta - 26:19.
Prednost domaćinu donio je Filip Čović, koji je za četiri minuta upisao sedam poena, te Perperoglu, koji je sa pet vezanih poena, uključujući trojku na isteku napada donio plus sedam.
10
Sedam poena Čovića, 21:18, Perperoglu sa korakom unazad preko ruke - 23:18
9
Gordić i Barović drže igru Budućnosti u napadu. Odličan blok Barovića, prodor Gordića i poeni uz faul Cirbesa, 17:18. Čović opet sjajan na drugoj strani - 19:18
7
Čović je potenciran kao potencijalna slaba tačke Zvezde, ali omaleni plej igra sjajno - koš uz faul Barovića, nakon efektnog prodora - 15:14
6
Odična saradnja Gordića i Barovića na piku, poeni centra Budućnosti uz faul Odža - 8:12. Zvezda je došla do 12:12, a Barović pogađa iz ofanzivnog skoka - 12:14
Poeni Budućnosti poslije tri minuta, 8:6, pa 8:8, oba puta Erl Klark. Krade loptu Gordić za blic preokret - 10:8 za Budućnost
4
8:0 serija Zvezde, Budućnost ima mnogo problema u napadu.
3
Prvi poeni Zvezde, Beron sa penala - 2:4. Noris Kol pravi nesportski faul u napadu, prethodno je promašio otvorenu trojku. Trojka Davidovca za 5:4
2
4:0 za Budućnost, poenima Bitadze i Erla Klarka, nakon dvije dobre odbrane na prva dva napada Zvezde
Startne petorke
1
Počeo je meč
Whistle
Dvorana "Aleksandar Nikolić" ispunjena do posljednjeg mjesta
"Crveno-bijeli" vode u seriji 1:0, nakon ubjedljive pobjede u petak 91:72.
To je bio četvrti trijumf Zvezde protiv aktuelnog šampiona ove sezone.
Košarkaši Crvene zvezde i Budućnost Volija od 19 sati igraju drugi meč finala plej-ofa ABA lige