Filadelfija se osvetila Bruklinu: Sjajna treća četvrtina riješila meč

Sjajnu noć je imao Ben Simons. Prošlogodišnji najbolji ruki sezone je imao tripl-dabl učinak sa 18 poena, 12 asistencija i 10 skokova.
525 pregleda 0 komentar(a)
Ben Simons, Foto: Reuters

Filadelfija Siksersi su uspjeli da se "trgnu" nakon poraza u prvoj utakmici, i da sa 145: 123 slave u svom Vels Fargo Centru.

Nakon prve dvije četvrtine i egal utakmice, presudna je bila treća četvrtina u kojoj su Siksersi na "turbo pogon" ubacili čak 51 poen i time riješili pobjednika.

Australijski košarkaš je imao i poseban odnos sa publikom, kojoj je gestikulirao sa rukom podignutom na uvo (u stilu legende File Alena Ajversona).

Simons je u prvom meču imao lošu utakmicu, koju je završio sa samo 9 poena, pa ga je bezkompromisna publika u Filadelfiji počastila zvižducima.

Ipak pristup u drugoj partiji je ponovo vratio skandiranje.

"Trudim se da budem miran, staložen da budem ono što jesam", kazao je Simons.

"Čuo sam te zvižduke u prvoj utakmici, ali znam da oni nisu zlonamjerni već da žele da vide sve nas kako dajemo svoj maksimum. Obožavam ovaj grad i sve ljude u njemu", dodao je Simons.

Sjajan je bio i Džel Embid, koji je odlučio da igra i pored problema sa lijevim koljenom.

Kamerunski košarkaš je bio najefikasniji sa 23 poena i 10 skokova.

"Kad god izađem na teren, zaboravim na sve. Ne osjećam onda ni bol ni strah, i samo želim da igram", kazao je Embid.

Odličnu rolu sa klupe imao je i srpski centar Boban Marjanović.

Popularni "Bobi" je uspio da ubaci 18 poena i uhvati 9 lopti.

Kod gostiju Spenser Dinvidi postigao je 19 poena, D'Anđelo Rasel 16, dok je Rondaj Holis-Džeferson imao 15.

Utakmici su inače prisustvovali Alen Ajverson i Dikembe Mutombo.

Legendarni centar je igrao za obije franšize.