Favoriti sigurnim trijumfima otvorili plej-of
1232 pregleda 0 komentar(a)
Serhio Rodriges je predvodio "armiju", Foto: Euroleague.net
Ažurirano: 16.04.2019. 21:22h

CSKA je sporo otvorio seriju protiv Baskonije, a kada je uhvatio zalet gostima nije bilo spasa u Moskvi u prvoj utakmici plej-ofa Evrolige - slavio je 94:68.

Španci su se držali do poluvremena (44:40), a onda su u trećoj četvrtini razbijeni - CSKA je imao plus 21, kasnije je prednost bila i ubjedljivija...

Briljirao je Serhio Rodriges sa 19 poena uz samo dva promašaja (trojke 6-5, za dva 3-2), Kori Higins je upisao 12, Nando de Kolo 11, Vil Klajburn i Nikita Kurbanov po 10...

Još ubjedjiviji je bio Fenerbahče u prvom susretu protiv Žalgirisa, koji je u Istanbulu postigao samo 43 poena (76:43).

Nikola Kalinić je sa 16 pogodaka predvodio turski tim, Marko Gudurić se zaustavio na 13, Erik Grin je upisao 12.

Druge utakmice se igraju u četvrtak, takođe u Moskvi i Istanbulu.