Pratite live blog četvrte utakmice finala ABA lige

Dvorana Morača: Sudije: Damir Javor, Sašo Petek, Uroš Nikolić.
Majstorica je 22. aprila u Beogradu.
Blistao je Noris Kol - 31 poen je ubacio dvostruki NBA šampion, bio je lider, nepogrješiv kada je bilo najvažnije.
Sjajno ga je pratio Edvin Džekson sa 23.
U Zvezdinom timu sjajan Bili Beron - 24 poena, po 14 Muhamed Faje i Ognjen Dobrić.
Kraj meča. Budućnost je izjednačila na 2:2 u seriji, pobjedom 84:80 u četvrtom meču.
40
Trojka Berona - 79:75. Kol daje jedno bacanje - 80:75. I Dobrić pogađa za tri, brza realizacija - 82:78. Kol ne griješi sa bacanja - 84:78
39
Trojka Džeksona - 77:72. Poeni Kola - 79:72.
Noris Kol ima 24 poena.
Tehnička greška klupi Crvene zvezde. Kol nosi Budućnost - 74:72.
33
Gordić je promašio oba bacanja, pa Barović... Budućnost slaba na liniji penala - 11/21
Tehnička greška klupi Budućnosti.
31
Trojka Džeksona - 60:58. Odmah je dobio četvrti faul. Pogađa i Kol - 62:58
Jedan poen dijeli Budućnost i Crvenu zvezdu uoči posljednjih deset minuta - gosti vode 58:57
29
Prvi poeni Bitadzea - 55:56.
12:2 serija "plavih", a 9:0 u posljednjih minut i 22 sekunde
27
Trojka Erla Klarka - 50:53. Gordić uz faul Čovića (treći) - 53:53.
Tehnička greška Milanu Tomiću, koji se bunio zbog dosuđene tri sekunde Curbesu.
26
Zvezda čuva lijepu prednost, 53:44. Džekson pogađa, dobar je Francuz u napadu, 46:53.
24
Trojka i Dobrića, sedam trojki ima Zvezda - 41:49. Koš uz faul Odža - deset razlike za goste, 51:41.
22
Bili Beron je nezadrživ - 20 poena, nakon još jedne troje. Stiže 11. poen Norisa Kola
31
Počela je treća četvrtina trojkom Berona, koji ima 17 poena. Erl Klark stiže do sedmog poena - 37:41.
Edvin Džekson ima 12, ali i tri faula. Noris Kol devet, Goga Bitadze bez poena.
Bili Beron je ubacio 14 poena, Mohamed Faje devet, uz odličnu odbranu.
Crvena zvezda vodi 38:35 na poluvremenu.
"Crveno-bijeli" su imali devet poena prednosti, trojkom Erla Klarka u posljednjoj sekundi, Budućnost je smanjila na minus tri.
20
Trojka Erla Klarka uz zvuk sirene, iz nemoguće situacije - 35:38.
19
8:0 serija Zvezde, stala je Budućnost, 38:29 za goste. Seriju prekida Noris Kol uz faul, 32:38.
17
Prva osjetnija prednost Zvezde, koja pet minuta nije dala koš, ali ipak ima sedam poena prednosti - 36:29. Za dva minuta je upisala 11 poena
Džekson ima tri faula, problem za Budućnost - Francuz je ubacio 12 poena.
15
Beron iz prodora, Erl Klark pogađa iz petog šuta - 29:31.
Prvi poeni Zvezde poslije skoro pet minuta, Beron ih je postigao. Tajm-aut Repeša.
Whistle
Zvezda ima pet poena prednosti nakon deset minuta - 25:20.
Četiri trojke, sjajna igra Fajea u oba pravca - devet poena ima Senegalac.
Džekson je upisao osam za Budućnost.
Nesportski faul Lazića nad Belom.
9
Trojka Fajea iz ugla - 19:23. Sedam poena Fajea, odlična igra Senegalca.
7
Sam Beron, to su neoprostive greške, druga trojka - osmi poen, 18:20.
6
Nakon tajm-auta zaustavljena serija Budućnosti - 14:14. Trojka Dobrića, pa dvojka Kola - 18:17.
5
Džekson osam vezanih poena, dvije trojke - 14:10. Francuz bi mogao da bude sjajno oružje "plavih".
3
Trojka Berona - 5:8. Bilo bi loše za Budućnost da opasni šuter uhvati ritam
2
Prva tri napada Zvezde su išla na Odža, pogodio je iz trećeg pokušaja - 0:2. Uzvratio je Noris Kol, uz faul - 3:2. Na isti način pogađa Dobrić na drugoj strani - 3:5.
Po dva promašena napada na startu...
1
Počeo je meč.
Whistle
Predstavnik "Varvara" obratio se navijačima sa zahtjevom da ne prave probleme i ne gađaju gostujuće igrače.
Startna petorka Crvene zvezde.
Startna postava Budućnosti.
Ovako je izgledao izlazak igrača Crvene zvezde na teren.
Nakon incidenata na prethodnoj utakmici nema publike u parteru, kao i u prva dva reda tribina, tako da su izbjegnute neprijatnosti koje su igrači gostujućeg tima doživjeli prije dva dana.
Postoje uslovi da utakmica prođe bez incidenata, navijači su na ispitu, baš kao i košarkaši Budućnosti.
"Plavi" gube 2:1 u seriji, igraju još jedan meč bez prava na grešku, dok Crvena zvezda ima drugu meč loptu za titulu.
Ukoliko bude potrebno, peti meč bi se igrao u ponedjeljak u Beogradu.
U "Morači" se od 19 sati igra četvrti meč finala ABA lige, između Budućnost Volija i Crvene zvezde.