Mornar u finišu slomio otpor Sutjeske i izborio finale protiv Budućnosti

Barani su u večerašnjoj majstorici polufinala u Baru savladali Sutjesku 83:75, i treći put u pet mečeva ove sezone bili bolji od Nikšićana.
2052 pregleda 0 komentar(a)
Marko Mugoša (Mornar) u duelu protiv Budućnosti
Ažurirano: 19.05.2019. 21:16h

Mornar je drugi finalista plej-ofa ovogodišnje Erste Superlige, a odbranu titule počeće već prekosjutra, u Podgorici, protiv Budućnost Volija.

Barani su u večerašnjoj majstorici polufinala u Baru savladali Sutjesku 83:75 (24:23, 18:28, 26:11, 15:13), i treći put u pet mečeva ove sezone bili bolji od Nikšićana.

Kao i u prvom meču u Baru, Mornar je otpor Sutjeske slomio u drugom poluvremenu, s tim da su Nikšićani večeras na odmoru vodili devet razlike (51:42), dok je u prvom meču bilo neriješeno na odmoru.

Mornar je ponovo napravio preokret u trećoj dionici, nakon koje je poveo 68:62, ali je Sutjeska bila u igri do polovine posljednje četvrtine (72:70). Međutim, onda su izabranici Mihaila Pavićevića, koji su treći meč igrali bez povrijeđenih Nemanje Vranješa (nije igrao nijedan duel u polufinalu) i kapitena Marka Mijovića, dodali ga i serijom 11:0 poveli 83:70, nešto više od dva minuta prije kraja kada je pobjednik odlučen...

Najefikasniji u pobjedi Mornara bio je Nikola Rebić sa 23 poena, Marko Mugoša je dodao 21, a Uroš Luković 20.

U poraženom timu istakao je Nikola Pavlićević sa 21 poenom, od čega 18 u prvom poluvremenu, Radosav Spasojević je upisao 15, a Draško Knežević 12.

Finalna serija između Budućnosti i Mornara igra se do tri pobjede.