Ubjedljive pobjede košarkaša i odbojkaša Crne Gore

Košarkaši bolji od Kipra, odbojkaši od Islanda
1447 pregleda 0 komentar(a)
Nikola Pavlićević, Foto: COK/Luka Ratković
Ažurirano: 29.05.2019. 23:48h

Košarkaši Crne Gore su ubjedljivom pobjedom protiv selekcije Kipra 99:56 počeli Igre malih zemalja.

Sa samo osam igrača u timu, a nošeni sjajnim Nikolom Pavlićevićem, "crveni" su lako savladali Kiprane.

Zbog finalne utakmice crnogorskog šampionata u timu nije bilo Seada Šehovića, Filipa Barovića, Marka Mugoše i Vukote Pavića.

Nikola Pavlićević je blistao sa 32 poena, a pratili su ga Miloš Popović sa 19 i Radosav Spasojević sa 18 poena.

Naredni protivnik izabranicima Dušana Dubljevića biće selekcija Islanda, u petak od 20 časova.

Odbojkaška reprezentacija Crne Gore upisala je i drugu pobjedu.

Izabranici Veljka Bašića su večeras u tri seta bili bolji od selekcije Luksemburga (25:13, 26:24, 25:21).

U odnosu na sinoćnji meč, kada su pobijedili Island, Bašićevi momci su prikazali mnogo bolju igru ne dozvolivši protivniku da osvoji ni set.

Najefikasniji u reprezentaciji Crne Gore bio je Aleksandar Minić sa 16 poena, dok se kod reprezentacije Luksemburga izdvojio Rihlicki sa 8 poena.

Naredni meč odbojkaši Crne Gore igraju u petak protiv selekcije Kipra.