Mitrović ispustio prvu šansu, Monako uzvratio udarac

U timu iz Monte Karla blistao bivši igrač Budućnosti, Di Bost, sa 23 poena (6-4 za tri, 2-1 za dva, 11-9 bacanja)
1201 pregleda 0 komentar(a)
Sa večerašnje utakmice Monako - Asvel, Foto: Twitter

Zvezdan Mitrović je ispustio prvu šansu da osvoji titulu prvaka Francuske.

U trećem meču finala plej-ofa Pro A lige, njegov Asvel je na gostovanju Monaku izgubio veoma ubjedljivo - 97:63.

Najveći francuski klub se držao do sredine 2. četvrtine, kada je smanjio na 27:23, ali su domači tada zaigrali furiozno i riješili meč već na poluvremenu (52:30).

Kada je sve riješeno, i Mitrović i Saša Obradović su izvukli glavne igrače, kako bi ih sačuvali za četvrti meč finala, koji je na programu u subotu od 20.30 časova.

Asvel će pokušati da brejkom stigne do 19. titule prvaka Francuske, a tim iz Kneževine da izjednači na 2:2 i izbori majstoricu u utorak u Vilerbanu.

U pobjedničkoj ekipi večeras je ubjedljivo najbolji bio bivši igrač Budućnosti, Di Bost, sa 23 poena (6-4 za tri, 2-1 za dva, 11-9 bacanja), dok je kod gostiju zadovoljio samo hrvatski centar Miro Bilan (14 koševa, šest skokova).