Cilj ispunjen: Na krilima Tomaševića "crveni" izborili opstanak

Juniorska košarkaška reprezentacija pobijedila Holandiju, u prvom meču za plasman od 9. do 16. mjesta
1821 pregleda 1 komentar(a)
Bojan Tomašević

Juniorska košarkaška reprezentacija Crne Gore savladala je Holandiju 88:78, u prvom meču za plasman od 9. do 16. mjesta na Evropskom prvenstvu u Grčkoj.

Tom pobjedom, izabranici Darka Vujačića su ispunili cilj, izborili su opstanak u A diviziji, pa će se do kraja šampionata boriti za plasman od 9. do 12. mjesta. Prvi rival, sjutra od 15.45 sati, je Italija.

Nakon izjednačene prve četvrtine, Crna Gora je serijom 10:0, za dva i po minuta igre u drugoj dionici, povela 28:19, a nepunih pet minuta prije odmora je vodila i 13 razlike (38:25), ali je Holandija do odmora prepolovila zaostatak (46:39).

"Lale" su sredinom treće četvrtine stigle do izjednačenja (49:49), minut i 20 sekundi do kraja su stigle i do vođstva (58:55), ali je serijom 5:0 naša selekcija pred posljednju dionicu stekla dva poena prednosti (60:58).

U posljednjoj četvrtini, Crna Gora je sa šest uzastopnih poena povela 68:60, a onda je dva i po minuta prije kraja stigla do nedostižnih 14 razlike (80:66)...

Najbolji u crnogorskij selekciji bio je Bojan Tomašević sa dabl-dabl učinkom, pored 36 poena je uknjižio i 10 skokova. Jovan Kljajić je dodao 19 poena, a Viktor Vujisić 12 poena i 11 skokova.

Crna Gora - Holandija 88:78 (18:19, 28:20, 14:19, 28:20)

Volos - Dvorana: "Portaria". Sudije: Liška (Poljska), Mekdonals (Velika Britanija), Vilmor (Bahami).

Crna Gora: Milović 6, Pejović 3, Živanović, Kljajević 6 (3-2), Kljajić 19 (7-4), Karamanaga, Tomašević 36 (6-5), Anđušić, Vujisić 12 (4-2), Marinović 6, Bojičić, Vučinić.

Holandija: Uijtendal, Makonda 3, Bergens 19 (2-1), Holanders, De Vries 18 (1-1), Krag 9 (2-2), Baju, Valeson, Hurman 6, Enaruna 17 (6-5), Biešhar 4 (2-2), Vizer 2.