Juniori zauzeli 12. mjesto

930 pregleda 1 komentar(a)
Feđa Pajović

Muška juniorska košarkaška reprezentacija Crne Gore zauzela je 12. mjesto na Evropskom prvenstvu u Grčkoj.

Izabranici Darka Vujačića su danas, u meču za 11. mjesto, poraženi od Njemačke 73:63 (24:16, 18:18, 13:17, 18:12).

Bojan Tomašević je ponovo bio najbolji u našoj selekciji sa 20 poena i sedam skokova, dvocifreni su bili još Feđa Pajović (13) i Balša Živanović (11).

U reprezentaciji Njemačke istakli su se Van Sloten i Vagner sa po 13 poena.

Crnogorski juniori su na ovom šampionatu ispunili glavni cilj, opstanak u A diviziji, a do njega su došli pobjedom protiv Holandije, u prvom duelu za plasman od 9. do 16. mjesta (posljednje tri ispadaju u B diviziju).

Nakon tog duela, Crna Gora je poražena od Italije i danas od Njemačke.

Prije toga, "crveni" su u grupnoj fazi savladali Italiju i Rusiju, dok su poraženi od Litvanije. U osmini finala su izgubili od Velike Britanije...