Poraz Crne Gore od Nigerije, povreda Ivanovića: "Crveni" imali plus 13, pa izgubili u uzbudljivom finišu

9417 pregleda 14 komentar(a)
Košarkaši Crne Gore na meču sa Nigerijom
Ažurirano: 25.08.2019. 16:30h

Poraz Crne Gore na turniru u Jangžuu - "crveni" su izgubili od Nigerije 89:86 u uzbudljivoj utakmici.

Tim Zvezdana Mitrovića je odigrao odlično poluvrijeme, vodio i 13 razlike, a nakon 20 minuta imao plus osam 44:36.

U trećoj četvrtini stigao je veliki pad, a najjača afrička selekcija pokazala potencijal i preokrenula na 69:63, uoči posljednjeg perioda.

Pet minuta prije kraja naš tim je vodio 77:72, u finišu su Nigerijci bili bolji.

Bojan Dubljević je postigao 20 poena, Nikola Vučević 15, Sead Šehović i Aleksa Popović po 12.

U timu danas nije bilo Nemanje Radovića i Suada Šehovića.

Nikola Ivanović je izašao zbog povrede zgloba i nije igrao drugo poluvrijeme.

U ekipi Nigerije najefikasniji je bio Džordan Nvora (Univerzitet Lujvil) sa 19 poena, poen manje je ubacio Ike Iroegbu.

Ekpe Judo je postigao 13, a Al Faruk Aminu, saigrač Nikole Vučevića u Orlandu, meč je završio sa deset.