Pobjeda u posljednjoj provjeri: Budućnost na plus 24 protiv Splita

"Plavi" spremni za Superkup ABA lige
4100 pregleda 1 komentar(a)
Najbolji: Petar Popović, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 24.09.2019. 21:15h

Budućnost Voli je u dvomeču protiv Mornara najavila dobru formu, a nakon pobjede nad Splitom može da se konstatuje da je spremna za početak sezone.

"Plavi" su u posljednjoj provjeri savladali Split u "Morači" rezultatom 94:70 i napravili dobru uvertiru za Superkup ABA lige koji se igra u Zagrebu.

Prvo poluvrijeme je bilo neizvjesno, ekipe su se smjenjivale u vođstvu, a prvu pravu prednost imali su Splićani kada je bilo 38:28.

Budućnost je odgovorila, pa je na odmoru bilo neriješeno - 43:43.

Izabranici Slobodan Subotića su protivnika slomili u trećoj četvrtini kada su stvorili dvocifrenu razliku, a u posljednjih 10 minuta su bez većih problema došli do trijumfa.

Petar Popović je as 16 poena i devet asistencija bio najzapaženiji, Hasan Martin je upisao jedan manje, a dvocifren učinak su imali i Skot Banfort i Martinš Mejers (po 13 koševa).

Ekspedicija Budućnosti u četvrtak ide u Zagreb, a dan kasnije će igrati sa domaćinom Cibonom.