Budućnost na minus 28: "Plavi" primili 103 poena i ubjedljivo poraženi od Cedevite

10718 pregleda 13 komentar(a)
Petar Popović na meču sa Cedevitom Olimpijom
Ažurirano: 28.09.2019. 21:54h

Mnogo defanzivnih propusta, premalo energije u odbrani, pad u napadu u drugom poluvremenu i ubjedljiv poraz - košarkaši Budućnost Volija izgubili su od Cedevite Olimpije u polufinalu Super kupa ABA lige u Zagrebu 103:75.

U prvom poluvremenu je Budućnost imala velikih problema u odbrani, igrači Cedevite Olimpije postigli mnogo lakih poena, iz reketa ili tranzicije, o čemu svjedoči i to da su za dva šutirali skoro 70 odsto.

“Plavi” su primili 50 poena, ali su makar imali napadački odgovor preko Džastina Kobsa, Petra Popovića i Hasana Martina, ali i mirnoću da budu u igri, iako su zaostajali tokom cijelog poluvremena, najviše deset razlike. Nakon 20 minuta bilo je 50:46 za sastav iz Ljubljane.

U nastavku se izgubila i napadačka nit, odbrana je ostala na niskom nivou, a Cedevita se opet odlijepila sredinom trećeg perioda, nakon trojke Marka Simonovića – 60:50.

Igrači Cedevite pojačali su i odbranu na Kobsu, jedinom klasičnom plejmejkeru u sastavu Budućnosti, koji je sinoć protiv Cibone igrao skoro cijeli meč.

Od tog trenutka nije bilo povratka, prednost je porasla na plus 18 sredinom treće četvrtine, a dešavanja na terenu su jasno pokazala da preokret apsolutno nije moguć...

Budućnost u srijedu počinje evropsku avanturu, igra sa Unikahom u Malagi prvi meč u Evrokupu.

Cedevita Olimpija sjutra igra sa Partizanom u finalu prvog takmičenja u sezoni.

BUDUĆNOST VOLI - CEDEVITA OLIMPIJA 75:103 (20:26, 26:24, 15:28, 14:25)

Zagreb - Dvorana „Dražen Petrović”. Gledalaca: 300. Sudije: Petek (Slovenija), Juras (Srbija), Dragojević (Crna Gora).

Budućnost Voli: KOBS 17 (5-5), BAMFORT 6, ŠEHOVIĆ, Starovlah 5 (2-0), Martin 13 (3-1), Ilić 9 (1-1), Vud, Z. NIKOLIĆ (2-0), Popović 9 (2-2), Mejers 10 (4-4), D. NIKOLIĆ 2, Žugić 4 (2-2).

Cedevita-Olimpija: KRUŠLIN 8 (2-2), Boutrajt 15 (3-3), Krampelj, Hopkins 6 (1-0), Vujačić, Murić 10, Mulalić 8, MILER-MEKINTAJER 14, BLAŽIČ 14 (4-3), STIPANOVIĆ 15 (3-3), Zagorac, SIMONOVIĆ 13 (7-6).