U finalu je bilo plus 22 za tim Andree Trinkjerija
6463 pregleda 14 komentar(a)
Duel Voldena i Miler-Mekintajera, Foto: Betaphoto
Ažurirano: 29.09.2019. 21:47h

Košarkaši Partizana su odradili pripremni period bez poraza, a da pobjede protiv nekih evroligaških timova (poput Makabija i Fenerbahčea) nisu bile slučajne pokazao je i Superkup ABA lige.

"Crno-bijeli" su osvojili trofej na turniru u Zagrebu ubjedljivim trijumfom u finalu protiv Cedevita Olimpije - bilo je 99:77.

Tim Andree Trinkjerija je dominirao od starta, već u prvom poluvremenu je imao dvocifrenu razliku, a nakon 20 minuta je bilo plus 11 (55:44).

Ni drugo poluvrijeme nije ponudilo uzbuđenja, pa je Partizan i treći meč u Zagrebu slavio bez problema - nakon što je bio bolji od Mega Bemaksa (86:73) i Primorske (91:77).

Ognjen Jaramaz je sa 20 koševa bio najbolji u Partizanu, Kori Volden i Rašon Tomas su upisali po 13, Nemanja Gordić i Žanis Peiners po 12...

Jaka Blažić je bio najefikasniji u timu Cedevita Olimpije sa 18.

Partizan je treći osvajač u istoriji Superkupa - 2017. je u Baru slavila Cedevita, a prošle godine u Laktašima je najbolja bila Crvena zvezda.