Uspješna premijera: Mornar slavio u Zagrebu

Mihaila Pavićevića su sezonu u ABA ligi otvorili važnom pobjedom u protiv Cibone
11280 pregleda 6 komentar(a)
Derik Nidam
Derik Nidam
Ažurirano: 05.10.2019. 22:24h

Iako uz oscilacije, posebno u drugoj četvrtini, košarkaši Mornara su ostvarili cilj - izabranici Mihaila Pavićevića su sezonu u ABA ligi otvorili važnom pobjedom u Zagrebu protiv Cibone sa 92:88, i najavili da visoke ambicije nijesu bez pokrića.

Barani su drugi put u četvrtom meču slavili u Draženovom domu.

Mornar je vodio tokom čitave prve četvrtine, od prvog napada, a prednost je išla i do 10 poena (20:10), koliko je bilo na minut i po prije kraja četvrtine. Cibona je do kraja dionice, sa dva uzastopna koša, smanjila zaostatak.

Serijom 6:0, Cibona je u drugoj četvrtini izjednačila na 22:22, nakon dva minuta igre, a onda je manje od minut kasnije stigla i do prvog vođstva, trojkom Bundovića.

Do sredine dionice je trajala rezultatska klaskalica (29:28 za domaće), a onda su “cibosi” za dva minuta napravili seriju od 10:0 za 11 poena prednosti (39:28).

Barani su, međutim, u finišu četvrtine uspjeli da prepolove zaostatak, zahvaljujući i trojkama Bjelice i Markote uz zvuk sirene za minus četiri na odmoru (43:39).

Cibona je do prednosti na poluvremenu došla prije svega zahvaljujući boljem skoku (24-13), a posebno skokovima u nnapadu (12).

Zahvaljujući prije svega Antabiji Voleru (13 poena, tri trojke), Mornar se probudio u napadu u trećoj četvrtini (30 poena), a vođstvo je vratio na tri minuta prije kraja, kada je Pulen pogodio za 62:61, da bi Voler u sljedećem napadu bio precizan za 64:61.

Cibona je u ovoj dionici još dva puta vodila (65:64, 67:66), ali je Voler trojkom donio Mornaru plus dva (69:67) uoči posljednjih 10 minuta.

Mornar je utakmicu prelomio serijom 7:0 (trojke Markote i Pulena), za vođstvo od 10 razlike (81:71), na šest i po minuta prije kraja. Plus 10 je bilo i četiri minuta kasnije (86:76), a Cibona je do kraja samo ublažila poraz…

Barane je predvodio odlični Džejkob Pulen sa 21 poenom i šest asistencija, dok su po 18 poena postigli Damir Markota (trojke 6-4) i Milko Bjelica. Dvocifren je bio i Antabija Voler sa 13 poena, a Derik Nikad je upisao osam asistencija, pored osam poena.

Kod Cibone se istakao Šejn Gibson sa 17 poena, a Filip Bundović je dodao 14.

Mornar u drugom kolu, 12. oktobra, dočekuje Igokeu, koja je u prvom kolu namučila Partizan, koji je u gostima slavio 75:73.

Cibona – Mornar 88:92 (14:20, 29:19, 24:30, 21:23)

Zagreb - Košarkaški centar “Dražen Petrović”. Gledalaca: 800. Sudije: Špendl (Slovenija), Hadžić (Hrvatska), Mrdak (Slovenija).

Cibona: Ret 4, Bilinovac 2, Rebec 12 (2-2), Bundović 14 (4-4), Vucić 8 (3-2), Kovač 3, Novačić 10 (2-2), Prkačin 6 (2-1), Rozić, Ljubičić, Gibson 17 (2-2), Ramljak 12 (3-2).

Mornar: Pulen 21 (5-5), Nidam 8 (2-1), Šehović 4 (2-2), Mugoša, Rejli-Ros, Begić 3 (2-1), Vujošević, Pavićević, Voler 13, Markota 18 (4-2), Bjelica 18 (4-3), Luković 7 (4-3).