Košarkašice Budućnosti se držale do finiša protiv favorita u Staroj Zagori

Izabranice Vladana Radovića su punih 37 minuta bile ravnopravan rival favorizovanom domaćinu.
905 pregleda 0 komentar(a)
Košarkašice Budućnost Bemaxa dobro su parirale Beroi, Foto: ŽKK Budućnost Bemax

Košarkašice Budućnost Bemaxa pružile su snažan otpor šampionu WABA lige, ali su na kraju poražene u Staroj Zagori od Beroe 71:59 (23:20, 12:13, 15:14, 21:12), u drugom kolu regionalnog takmičenja.

„Vučice" su doživjele 2. poraz, jer su u prvom kolu u gostima, izgubile od Celja.

Podgoričanke su u prvoj četvrtini vodile do 12:11, nakon čega je Beroe preokrenuo i stekao tri poena prednosti na kraju prve dionice.

Pred kraj druge četvrtine, Budućnost je ponovo došla do vođstva, sa 33:31 (nakon serije 7:0), ali je to bilo posljednje vođstvo Budućnosti, koja je bila u igri do tri i po minuta prije kraja, kada je na semaforu pisao 62:59 za Beroe. Do kraja je, međutim, Beroe serijom 9:0 stigao do 2 pobjede.

U ekipi Budućnosti Nikolina Džebo i Anđelika Mitrašinović ubacile su po 12, a poen manje Nikolina Babić. Bugarski tim do pobjede vodile su Amerikanke Edijet Adams i Čelsi Li sa po 15 poena.

Budućnost će u narednom kolu, 17. oktobra, ugostiti Trešnjevku.