Barani izgubili rezultatom 80:74
5641 pregleda 1 komentar(a)
Milko Bjelica, Foto: Fiba
Ažurirano: 15.10.2019. 21:10h

Mornar je porazom u Letoniji od Rige (80:74) otvorio nastup u FIBA Ligi šampiona, a uz malo više sreće i bolje koncentracije u odbrani, izabranici Mihaila Pavićevića su se kući možda mogli vratiti i sa pobjedom.

Naime, domaćin je na četiri minuta prije kraja poveo 72:64, ali se crnogorski vicešampion u finišu vratio i košem Derika Nidama izjednačio na 74:74 (prethodno je Džejkob Pulen pogodio dvije trojke za goste), 47 sekundi prije kraja.

Međutim, u sljedećem napadu Antabija Voler nije uspio da zaustavi Lestera Medforda, uz to ga je i faulirao, pa je američki košarkaš svom timu iz jedne akcije donio prednosti od 77:74. Uslijedio je tajm-aut Pavićevića, pao je dogovor, nakon kojeg je Milko Bjelica imao otvoren šut za tri poena, ali nije bio precizan, i tu je otišla posljednja šansa, jer je u penal-završnici domaćin upisao još tri poena sa linije bacanja, a Mornar nijedan...

Riga je na kraju imala 47 skokova, 10 više od Mornara, ali su letonski košarkaši upisali čak 18 skokova u napadu, što je, vjerovatno, na kraju i presudilo. Baranima nije pomoglo to što je imao bolji šut za tri poena (devet trojki), i više asistencija (19-12), jer je Riga bolje šutirala za dva poena.

Mornar je u prvoj četvrtini vodio do četiri razlike, u drugoj je imao i plus osam (31:23), ali je na odmoru prednost gostiju iznosila dva poena (42:40). Neizvjesno je bilo tokom kompletne treće dionice, a Riga je najveću prednost ostvarila trojkom Medforda, 11 sekundi prije kraja (61:58).

Sa četiri uzastopna poena, Riga je početkom posljednje četvrtine vodila 65:58, a prednost je dostigla i osam poena (80:74), nakon čega je uslijedio uzastopni povratak gostiju...

Pulen i Bjelica su bili najbolji u gostujućem timu, sa po 18 poena i šest skokova, s tim da je Pulen imao šest asistencija, a Bjelica četiri. Dvocifren je bio i Voler sa 14 poena. Kod domaćih najbolji je bio Medford, naturalizovani Amerikanac u redovima reprezentacije Sjeverne Makedonije, sa 21 poenom, sedam skokova i pet asistencija.

Osim povrijeđenog Nemanje Vranješa, u ekipi Mornara nije bilo ni Uroša Lukovića. koji zbog bolesti nije otputovao u Letoniju.

Mornar u drugom kolu, 22. oktobra, dočekuje Tenerife.

RIGA - MORNAR 80:74 (20:23, 20:19, 21:16, 19:16)

Riga - Dvorana: “Riga”. Sudije: Ciulin (Rumunija), Horozov (Bugarska), Zapolski (Poljska).

Riga: Stumbris 2, Freimanis 5 (2-1), Medford 21 (7-6), Krajina 13 (4-3), Kari 13 (4-2), Iljins, Madsen 9, Medis, Blums 7 (2-2), Kuruc 10 (1-1).

Mornar: Pulen 18 (5-4), Nidam 8, Jelenić, Šehović, Rejli-Ros 2, Pavić, Begić 4 (2-0), Vujošević 6 (4-4), Pavićević, Voler 14 (2-0), Markota 4 (3-2), Bjelica 18 (7-5).