Budućnost propustila veliku šansu u Istanbulu, "plavi" imali tri šuta za pobjedu

Četvrti poraz Budućnosti
12295 pregleda 11 komentar(a)
Ažurirano: 23.10.2019. 21:41h

Nakon velike borbe i u produžetku, a uz kontroverznu odluku sudija u finišu regularnog dijela, košarkaši Budućnost Volija doživjeli su i četvrti poraz u Evrokupu - Galatasaraj je slavio na svom parketu 84:83.

"Plavi" su imali veliku šansu da iznenade favorita, 13 sekundi prije kraja Džastin Kobs je pogodio trojku za 76:76, sudije priznale koš i dosudile, neobjašnjivo, faul u napadu, umjesto prekršaja prilikom šuta...

Zak Ogast je, srećom, promašio dva bacanja, a Kobs šut uz zvuk sirene...

Budućnost je odigrala hrabro i u dodatku, iako vjerovatno pod utiskom da joj je pobjeda izmakla - dva šuta za pobjedu imali su Kobs, pa Danilo Nikolić, ali je Galatasaraj odbranio domaći teren.

Nakon što su se ekipe smjenjivale u vođstvu, Galatasaraj je krajem treće i početkom posljednje četvrtine serijom 9:0 stekao osam poena prednosti - 68:60.

Izgledalo je da domaćin ide ka pobjedi, Budućnost je izgubila ritam, ali "plavi" su u teškim trenucima reagovali dobro.

Skot Bamfort je trojkom, četiri minuta i 12 sekundi prije kraja, završio seriju 13:4 za preokret - 73:72.

Skoro tri minuta nije bilo poena na obje strane, gosti su imali nekoliko šansi da se odlijepe, nakon dobrih defanzivnih akcija, da bi Taj Vebster trojkom, pa Ogast, nakon efektne akcije sa Vitingtonom, ponovo donijeli prednost Galati - 76:73, minut i četiri sekunde prije kraja.

Finiš je bio dramatičan, produžetak takođe, a ishod za Budućnost - isti kao i na prethodna tri meča.

Po 20 poena ubacili su Kobs i Bamfort, 14 Danilo Nikolić, po deset Hasan Martin (13 skokova) i Martinš Mejers.

U timu Galatasaraja najbolji Greg Vitington sa 20 poena i devet uhvaćenih lopti.

Budućnost u petom kolu, 30. oktobra, dočekuje Oldenburg.