Darušafaka jedva odbranila Istanbul, Budućnost može da žali i da se nada

188 pregleda 0 komentar(a)
Ažurirano: 06.03.2018. 19:21h

Darušafaka je povela 1-0 u četvrtfinalnoj seriji Evrokupa, ali je Budućnost Voli pokazala da je zasluženo među osam najboljih i da može da igra sa favoritom.

Turski tim je slavio 57:54, u meču dobrih odbrana i slabog šuta na obje strane, a u kome su presudile nijanse.

Nakon što je domaćin stekao dvocifrenu prednost u trećoj četvrtini, u kojoj je Budućnost pogodila samo jedan šut iz igre, izgledalo je da je sve gotovo.

"Plavi" su, međutim, pokazali i kvalitet i snagu, kao i karakter, sjajnom defanzivom uspjeli da spriječe potencijal rivala i vratili se u meč.

U finišu su sitnice bile na strani tima Dejvida Blata. Bajgul je iz drugog plana pogodio trojku, a zatim i Skoti Vilbekin, poslije ofanzivnog skoka, još jednu za 55:52, a na nakon promašaja Ivanovića, Džonson je sa penala riješio meč.

Vilbekin je bio meč-viner, ubacio je 16 poena, jedan više postigao je Džahuan Džonson.

U Budućnosti, po 12 poena Nikole Ivanovića i Danila Nikolića, 10 Nemanje Gordića. Podbacio je Kajl Gibson, sa svega dva, uz šut iz igre 0-8.

Takođe, "plave" su skupo koštala i bacanja, koja su izvodili svega 61 odsto (11-18).

Drugi meč je u petak u Podgorici.

Darušafaka – Budućnost Voli 57:54 (16:13, 11:13, 19:9, 11:19)

Istanbul – “Folksvagen arena”. Gledalaca: 3.665. Sudije: Peruga (Španija), Pastusjak (Poljska), Romano (Izrael).

Darušafaka: Kid 2, Vilbekin 16 (6-4), Ozmizrak, Bajgul 3, Kamings 2 (2-2), Ulubaj, Ozdemiroglu, Aldemir, San-Ros 3 (4-3), Džonson 17 (4-4), Bel 10 (2-2), Erik 4.

Budućnost Voli: Ivanović 12 (4-4), Su. Šehović 2, Dolmen 3, Se. Šehović 4 (1-0), Starovlah, Gordić 10 (3-2), Ilić 2, Z. Nikolić 3 (4-1), Gibson 2 (4-2), Popović 4, Lendri, D. Nikolić 12 (2-2).

Četvrta četvrtina

Džahuan Džonson sa bacanja - 57:52, osam sekundi prije kraja.

Ivanović nije pogodio nakon odličnog prodora i iz dobre pozicije.

Posljednji minut - 52:52. Skoti Vilbekin za tri - 55:52.

Prvi poeni iz igre domaćina, i to trojka Bajgula, ali uzvraća Gordić - 52:50.

Ivanović hrabro iz prodora - 49:48.

Tri poena iz tri penala Darušafake - 49:46.

Zoran Nikolić za izjednačenje - šest minuta bez poena Darušafake. Ima li Budućnost snage da ide do kraja...

Ide i Sead Šehović, svega minus dva - 46:44. Budućnost u seriji 9:0.

Izuzetna odbrana Budućnosti, pet minuta domaćin bez koša, trojkom Danila Nikolića gosti su se vratili 46:42.

Dobar početak "plavih" - četiri poena, smanjen zaostatak na 46:39.

Darušafaka se odlijepila, dobila treću četvrtinu 19:9.

Budućnost je postigla samo jedan koš iz igre, u odbrani ponovo bila veoma dobra, ali Darušafaka ima odlične pojedince, protiv kojih je teško imati konstantno dobar defanzivni učinak.

Treća četvrtina

Konačno poeni iz igre, Aleksa Ilić je pogodio, ali je plus 11 za Darušafaku - 46:35.

Prva dvocifrena prednost Darušafake - 43:33. Budućnost samo šest poena u trećem periodu, svih šest sa penala, ali su gosti promašili i sedam bacanja (9-16).

Iako ne pogađaju bukvalno ništa iz akcija, Budućnost je samo na minus osam - 41:33.

Gosti još bez pogotka iz igre, svih pet poena u trećoj četvrtini sa linije bacanja - 37:31. Gibson van ritma - 2 od 4 sa penala, jedini njegovi poeni.

Prvi poen Kajla Gisona u 25. minutu.

Seriju Darušafake 8:0 prekinuo je Gordić sa penala, ali Budućnost četiri minuta bez koša iz igre.

Sam Džahuan Džonson i nova trojka - 33:26.

Skoti Vilbekin je nastavio gdje je stao - pogodio je za tri, 30:26.

Dobra igra Budućnosti u Istanbulu, posebno u odbrani i minimalan zaostatak za Darušafakom nakon 20 minuta - 27:26.

Gosti su odigrali čvrsto i agresivno, kontrolisali defanzivni skok, ali su i igrači Darušafake ostavili malo ofanzivnih opcija rivalu.

Slab šut na obje strane - Darušafaka 5-14 za dva, 4-14 za tri, Budućnost 6-15 za dva, 4-15 za tri poena.

Od 27 poena domaćeg tima, 17 su ubacili Bel i Vilbekin.

Ivanović osam poena za Budućnost, kojoj fali Gibson - bez poena, trojke 0-5.

Druga četvrtina

Vilbekin drži Darušafaku - druga trojka, pa jedno bacanje, ukupno devet poena - 27:26.

Još jednom je pogodio Gordić - 26:23 vodi Budućnost.

Nakon nekoliko loših napada sa obje strane, Nemanja Gordić je vratio prednost "plavima" - 24:23.

Pogodio je i Džahuan Džonson, a igrači Budućnosti promašili tri trojke.

Seriju Budućnosti prekinuo je Skoti Vilbekin trojkom, pa sa dva bacanja - 21:22.

Nakon serije promašaja, serija pogodaka - tri vezane trojke, serija 9:0, Budućnost od minus tri do plus šest.

Pogađa Danilo Nikolić trojku - 16:16, pa Nikola Ivanović dvije - 22:16 za Budućnost.

Dobra igra u odbrani Budućnosti, ali mnogo problema u šutu, samo jedna trojka iz osam pokušaja.

Turski tim ima tri poena prednosti nakon 10 minuta, zahvaljujući raspoloženom Džejmsu Belu, koji je ubacio polovinu poena - 16:13.

Prva četvrtina

Težak šut i koš Seada Šehovića, uz faul - 16:13. Nije Šehović iskoristio bacanje.

Mnogo promašaja Budućnosti u šutu - 1-7 za tri, serija Darušafake 9:0, 14:7. Prekida je Danilo Nikolić.

Druga trojka Bela iz ugla, pa poeni Erika - 10:7.

Trojke Bela, pa Dolmana na drugoj strani, ali samo deset poena za četiri i po minuta.

Četiri napada nisu realizovali igrači Budućnosti, a pogodio je Gordić nakon ukradene lopte.

Konačno je počeo meč i to poenima Džonsona.

Igrači su ponovo na zagrijavanju.

Problemi sa semaforom na početku meča, još nije završen ni prvi napad.

Petorka Budućnosti: Gordić, Suad Šehović, Gibson, Dolman, Zoran Nikolić.

Petorka Darušafake: Vilbekin, Muhamed, Bel, Džonson, Erik.

Košarkaši Budućnosti od 18 i 15 gostuju u Istanbulu, ekipi Darušafake, u prvom meču četvrtfinala Evrokupa.

Rival crnogorskog tima je jedan od favorita za osvajanje trofeja, koga vodi proslavljeni Dejvid Blat, koji je, između ostalih, trenirao i Klivlend, sa Lebronom Džejmsom i Kajrijem Irvingom.

Darušafaka je do četvrtfinala došla skorom od 13 pobjeda i tri poraza.

Budućnost je plasmanom među osam najboljih nadmašila očekivanja, može rasterećeno, ali sa velikim motivom da se suprotstavi velikom rivalu.