Mornar nemoćan u Rusiji za peti uzastopni poraz

Barani izgubili od Nižnjeg Novgoroda - 89:69
3467 pregleda 1 komentar(a)
Džejkob Pulen, Foto: FIBA Champions League
Ažurirano: 29.10.2019. 20:03h

Kao u sva četiri prethodna poraza ove sezone, po dva u Evrokupu i ABA ligi, košarkaši Mornara su meč protiv Nižnji Novgoroda izgubili nakon pada u drugom poluvremenu.

Ruski tim je slavio ubjedljivo sa 89:69, upisao svoj drugi, a nanio Baranima treći poraz u isto toliko mečeva u grupi D FIBA Lige šampiona.

Uz dva poraza u ABA ligi, izabranici Mihaila Pavićevića su u nizu od pet uzastopnih poraza na dva fronta, a u subotu u Bar stiže lider regionalnog takmičenja, Cedevita Olimpija...

Crnogorski vicešampion je na poluvremenu meča u Novgorodu imao minus od samo tri poena (42:39), nakon dva i po minuta igre u trećoj četvrtini bilo je 46:46, ali su Barani u narednih pet minuta potpuno stali, i omogućili domaćem timu da serijom 15:0 stigne do nedostižne prednosti od 61:46, kada je meč i odlučen.

Do kraja dionice je bilo i plus 18 za Nižnji, a u posljednjoj četvrtini je prednost Rusa stizala i do 24 poena (77:53), na nepunih sedam minuta prije kraja.

Da i nije mogao bolje od poraza govori i podatak da je Mornar samo jednom vodio, sa 2:0, nakon zakucavanja Lukovića. U prvoj četvrtini je Nižnji vodio do 13 razlike (19:6), ali se Mornar vratio u igru u drugoj dionici, u kojoj je, serijom 8:0, uspio i da dođe do izjednačenja (36:36), međutim posljednjeg na meču, jer je u nastavku, praktično, igrao samo jedan tim, domaći…

Mornar je, na kraju, imao više skokova od rivala (37-36), od čega su po osam imali bekovi Džejkob Pulen (15 poena, ali uz šut 17-5) i Derik Nidam, koji je upisao i 20 poena i šest asistencija.

Mornar je imao 13 izgubljenih lopti, svega 36,7 procenata šuta iz igre, a pogodio je samo sedam trojki iz 23 pokušaja, premalo za upjeh imajući u vidu način igre barskog tima.

Mornar u sljedećem kolu, 5. novembra, gostuje Bambergu.

Nižnji - Mornar 89:69 (22:16, 20:23, 27:12, 20:18)

Novgorod - Dvorana: “Meščerski”. Sudije: Jilmaz, Baki (Turska), Gedvilas (Litvanija).

Nižnji: Komolov, Gankevič 2, Astapkovič 5 (4-3), B. Braun 15 (6-4), A. Braun 18, Žbanov 2, Strebkov 6, Vilis 21 (2-2), Antipov 15 (3-2), Belenitckij, Baburin 5 (2-2), Vinjik.

Mornar: Pulen 15 (2-2), Nidam 20 (14-11), Jelenić, Mugoša, Rejli-Ros 9 (3-3), Begić 4, Vujošević, Voler 2, Markota 11 (2-1), Vranješ, Bjelica 4 (2-1), Luković 4.