Barani srušili Cedevita Olimpiju i prekinuli crnu seriju, u finišu navijač uletio u teren i udario gostujućeg košarkaša

Gosti vodili u prve dvije i po četvrtine, a onda su se Barani probudili u posljednjih 15-tak minuta i stigli do trećeg trijumfa
14767 pregleda 14 komentar(a)
Džejkob Pulen
Ažurirano: 02.11.2019. 22:35h

Mornar je srušio lidera ABA lige i prekinuo niz od pet poraza na dva fronta - Barani su u "Topolici" savladali Cedevita Olimpiju 77:70, i upisali treću pobjedu u regionalnom takmičenju, drugu kod kuće.

Ekipi Mihaila Pavićevića je, tako, pao kamen sa srca, jer bi novi poraz mogao da još više produbi krizu, vjerovatno dovede i do rokada u ekipi. Uz to, prvi put je ove sezone nekoliko minuta odigrao i reprezentativac Nemanja Vranješ, nakon duže pauze zbog povrede.

A nakon dvije i po četvrtine nije mirisalo na dobro za domaćina, koji je u prvom poluvremenu postigao svega 29 poena uz mizernih 25 posto šuta iz igre (trojke 11-3). Sve je do tog trenutka išlo na vodenicu gostiju, koju su na startu poveli 10:0, imali su i 16:2 u prvoj četvrtini, te plus 13 na odmoru (42:29). Cedevita Olimpija je početko treće dionice povela 44:31, a na četiri minuta prije kraja treće četvrtine vodila je 52:41.

Međutim, crnogorski vicešampion se tada probudio, zaigrao je mnogo bolje i borbenije u odbrani, a proradio je i napad, pa je Mornara do kraja dionice uspio da dođe do izjednačenja (56:56), a onda je u posljednjih 10 minuta slomio otpor gostiju.

Mornar je prvi put poveo nakon minut i po igre u posljednjoj dionici, trojkom Antabije Volera za 59:58, a onda su Barani u narednih šest minuta "zaključali" odbranu i parcijalom 13:4 stigli do nedostižnih 72:62 i važnog trijumfa.

Finiš meča je obilježio i incident, koji je dobrim dijelom pokvario lijepo sportsko veče u "Topolici" i koji bi mogao skupo da košta Mornar.

Naime, Nidam je imao loptu kod sebe u posljednjem napadu, i nije želio da napadne koš protivnika, jer je meč bio odlučen. Vodio je loptu kod centra, ali mu se s leđa, prikrao Boatrajt, oduzeo mu je loptu, i u kontri zakucao za 77:70, na 3,6 sekunde prije kraja, i tako izazvao revolt domaće publike, zbog, čini se, nesportskog poteza.

U tom trenutku sa tribina je utrčao jedan neodgovorni domaći navijač, koji se zaletio prema Boatrajtu, i udario ga po ramenu navijačkom trubom.

Tek tada je reagovalo obezbjeđenje, uhvatilo je neodgovornog navijača, i ispratilo ga iz dvorane.

Usijedila je pauza, a sudije odlučile da isprazne jedan dio tribina. Uz to, isključeni su Vujošević i Markota u domaćem timu, a Blažič i Krušlin kod domaćih, dok je dosuđena tehnička greška Boatrajtu. Pulen je promašio to bacanje, pa se rezultat nije promijenio...

Mornar u sljedećem kolu, 8. novembra, gostuje FMP-u.

MORNAR - CEDEVITA OLIMPIJA 77:70 (15:22, 14:20, 27:16, 21:14)

Bar - Dvorana: “Topolica”. Gledalaca: 1.800. Sudije: Nedović (Slovenija), Šundić (Crna Gora), Mrdak (Srbija).

Mornar: Pulen 17 (9-7), Nidam 13 (4-3), Šehović 2, Mugoša, Rejli-Ros 11 (7-4), Begić, Vujošević, Voler 10, Markota 9 (2-1), Vranješ, Bjelica 5 (1-0), Luković 10 (2-2).

Cedevita Olimpija: Krušlin, Boatrajt 13 (5-5), Krampelj, Hopkins 9 (2-2), Murić 11 (3-2), Miler-Mekintajer 14 (2-1), Blažič 2, Stipanović 7 (4-1), Zagorac, Simonović 10 (4-3), Cirbes 4 (1-0).