Slavlje Klipersa i Lejkersa, magični Dončić, prvi start za Bitadzea

Mladi Slovenac u Klivlendu upisao novi, treći tripl-dabl u sezoni sa 29 poena, 15 asistencija i 14 skokova
4357 pregleda 0 komentar(a)
Dončić, Foto: Reuters
Ažurirano: 04.11.2019. 08:51h

U noći između nedjelje i ponedjeljka odigrano je šest utakmica NBA lige.

Los Anđeles Klipersi slavili su na domaćem terenu u derbiju večeri protiv Jute 105-94.

Ekipa Džeza vodila je sve do posljednje dionice, u kojoj je domaćin, predvođen Kavajem Lenardom (30 poena, šest skokova) uspio da napravi preokret.

Najbolji na parketu bio je bek Jute, Donovan Mičel, sa 36 koševa, šest asistencija i četiri uhvaćene lopte.

Los Anđeles Lejkersi slavili su na gostovanju kod San Antonija (103-96) i preuzeli lidersku poziciju u Zapadnoj konferenciji.

Lebron Džejms je upisao novi tripl-dabl (21 poen, 13 asistencija, 11 skokova), a u pobjedničkom timu istakao se i Entoni Dejvis sa 25 koševa i 11 uhvaćenih lopti.

Luka Dončić je imao još jedno sjajno veče na gostovanju u Klivlendu. Njegov Dalas slavio je sa ubjedljivih 131-111 protiv Kavalirsa, a mladi Slovenac je za 34 minuta na parketu zabilježio novi, treći tripl-dabl u sezoni sa 29 poena, 15 asistencija i 14 skokova.

Goga Bitaze, bivši košarkaš Budućnost Volija, prvi put je zaigrao kao starter u dresu Indijane, iskoristivši odsustvo Majlsa Tarnera i Domantasa Sabonisa.

Bitazde je odlično započeo meč, postigao devet poena, ali je zbog problema sa faulovima propustio gotovo cijelo drugo poluvrijeme. Indijana je savladala Čikago Bulse rezultatom 108-95.

Majami je na domaćem parketu bio ubjedljiv protiv Hjustona (129-100), kao i Sakramento Kingsi na gostovanju kod Njujork Niksa (113-92).