Plejmejker koji je bio neprepoznatljiv od početka sezone, odigrao je odlično u BiH i bio najzaslužniji za treći vezani trijumf “plavih”
7411 pregleda 8 komentar(a)
Nikola Ivanović na večerašnjoj utakmici, Foto: ABA liga
Ažurirano: 16.11.2019. 19:01h

Serija pobjeda je nastavljena, Budućnost Voli je u posljednjoj četvrtini dobila Igokeu u Laktašima, ali i Nikolu Ivanovića - 25-godišnji Podgoričanin, koji je bio neprepoznatljiv od početka sezone, odigrao je odlično u BiH i bio najzaslužniji za treći vezani trijumf “plavih”.

Ivanović je ubacio 18 poena, od toga 11 u završnih 10 minuta. Trojke je gađao 5-4, za dva 4-2, bacanja 2-2, imao je četiri asistencije i tri skoka, a iznudio je i osam faulova za indeks 27.

Dvocifren učinak su imali i Džastin Kobs (13), Skot Bamfort (11) i Suad Šehović (10, prvi skakač tima sa šest uhvaćenih lopti).

Budućnost je loše počela meč. Najbolji igrač tima Petra Mijovića na posljednjih nekoliko utakmica, Hasan Martin, već u 2. minutu je izašao iz igre, jer je napravio dva faula za 10-ak sekundi. Igokea je to iskoristila i serijom 8:0 preokrenula na 10:4.

Podgoričani su uhvatili priključak u finišu 1. četvrtine, a u drugoj zahvaljujući trojkama Šehovića (tri), Ivanovića i Danila Nikolića uglavnom vodili. Nažalost, odbrana je bila loša, pa nije bilo ništa od osjetnije razlike.

Klackalica je nastavljena i u 3. kvartalu, pa je 10 minuta odluke na semaforu stajalo 58:59. Tada su stvari u svoje ruke preuzeli Nikola Ivanović i Luka Božić, koji su ubacili po pet poena, a onda je Zoran Nikolić zakucao za dvocifrenu razliku u 33. minutu (71:61).

Igokea je opet zaprijetila, ali je Ivanović majstorski pogodio svoju treću trojku iz tri pokušaja za 76:68. Nije bilo koša gotovo četiri minuta ni za jedne ni za druge, a crnu seriju je fenomenalnom trojkom iz ugla, iz gotovo nemoguće situacije, prekinuo upravo Ivanović za rekordnih plus 11 na početku 39. minuta (79:68).

IGOKEA - BUDUĆNOST VOLI 72:83 (20:19, 22:26, 16:14, 14:24)

Laktaši - Sportska dvorana. Gledalaca: 1.900. Sudije: Obrknežević (Srbija), Šundić (Crna Gora), Porobić (BiH).

Igokea: RAJT 3, EVANS 12 (1-1), Simeunović, Talić, Lešić 4 (6-2), Karinijauskas 4, GRIN 6 (2-2), Stević, VON 20 (2-2), ILIĆ 9 (2-2), Kočić, GAGIĆ 14 (8-6).

Budućnost Voli: KOBS 13 (4-4), Ivanović 18 (2-2), BAMFORT 11 (1-1), Šehović 10 (1-1), Starovlah, MARTIN 4 (1-0), Ilić 2, Z. Nikolić 6 (4-2), BOŽIĆ 7, Popović 4 (2-2), Mejers 3 (2-1), D. NIKOLIĆ 5.