Partizan savladao Crvenu zvezdu, Čović tragičar

Plejmejker Zvezde u posljednjih 12 sekundi promašio trojku, napravio nesportski faul i izgubio loptu
6886 pregleda 3 komentar(a)
Nemanja Gordić na večerašnjoj utakmici, Foto: Partizan NIS

Prvi “vječiti derbi” je pripao Partizanu, koji je u 7. kolu ABA lige savladao Crvenu zvezdu 75:72.

“Crno-bijeli” su vodili gotovo sve vrijeme, da bi Čarls Dženkins u finišu 3. četvrtine trojkom donio prvo vođstvo Zvezdi (55:54) još od 4. minuta.

Tim Andree Trinkjerija je stigao do sedam razlike na tri minuta do kraja (73:66), ali je tada napravio nekoliko grešaka u napadu.

Zvezda je prišla na 73:72, imala i napad za preokret, ali je Filip Čović 12 sekundi prije kraja šutnuo nerezonsku trojku, a onda napravio i nesportski faul nad Markusom Pejdžom.

Amerikanac je pogodio oba bacanja, ali je potom Partizan izgubio loptu nakon izvođenja. Andrija Gavrilović je na tri sekunde do kraja uzeo tajm-aut, lopta je došla do apsolutnog trragičara Čovića, koji je nagazio aut liniju...

Kori Volden sa 13 i Nemanja Gordić sa 12 su bili najefikasniji u pobjedničkom timu, a u suparničkom su dvocifren učinak imali upravo Čović (14) i Majkl Odžo (11).

Partizan sada ima skor 5:2, a narednog vikenda gostuje Budućnosti. Zvezda, koja ima četiri pobjede i tri poraza, dočekuje Mornar.