Lovćen i dalje bez pobjede u gostima

579 pregleda 0 komentar(a)
Rogaška - Lovćen, Foto: Borut Fajs
Ažurirano: 20.11.2019. 19:41h

Košarkaši Lovćena doživjeli su peti poraz u ABA ligi, ponovo u gostima, gdje ne znaju za uspjeh.

Izabranici Zorana Kašćelana poraženi su od slovenačke Rogaške 85:61 (22:13, 16:19, 23:21, 24:8), u utakmici osmog kola drugog po snazi regionalnog takmičenja.

Cetinjani su samo jednom vodili (6:5), držali su priključak do 9:9, ali je domaćin serijom 9:0 "pobjegli" na 18:9 i pitanje pobjednika se više nije postavljalo.

Rogaška je u drugoj četvrtini vodila do 17 poena razlike (38:21), Lovćen je u trećoj dionici smanjio zaostatak na osam poena (61:53), ali nije izdržao u posljednjih 10 minuta.

U ekipi Lovćena je jedino Mašan Vrbica bio na nivou (25 poena), dok je u domaćem timu, koji je uknjižio petu pobjedu, najbolji bio Đorđe Lelić, bivši igrač Lovćena, sa 23 poena.

Lovćen u sljedećem kolu, 27. novembra, dočekuje Slobodu.