Mornar 0-6: Barani promašili prvih 11 šuteva za šesti evropski poraz

Mornar je utakmicu počeo sa 11 uzastopnih promašaja, prve poene iz igre postigao tek četiri minuta i devet sekundi prije kraja prve četvrtine
3536 pregleda 1 komentar(a)
Sa meča Nimburk - Mornar, Foto: Championsleague.basketball
Ažurirano: 20.11.2019. 23:01h

Kada jedna ekipa promaši prvih 11 šuteva na meču, kada prve poene iz igre postigne nakon skoro šest minuta, onda ne može ni da se očekuje da će se sačuvati poraza.

Košarkaši Mornara su i dalje jedina ekipa u FIBA Ligi šampiona bez pobjede, a posljednji, šesti poraz u grupi C, izabranici Mihaila Pavićevića su doživjeli u gostima od češkog Nimburka - 91:74.

Nimburk je stigao do pete pobjede, a Barani su matematički i dalje u igri za prolaz, jer je do kraja još osam kola, ali su realno daleko od osmine finala. Utisak je da crnogorski vicešampion jedva i čeka kraj ove nesrećne evropske avanture...

Za Mornar su u prvi nešto manje od šest minuta promašivali redom Vujošević (za dva poena), Markota (za tri), Pulen (za tri), Nidam (za dva), Pulen (za dva), Vujošević (za dva), Vujošević (za dva), Nidam (za dva), Pulen (za dva), Šehović (za tri) i Markota (za dva). U tom periodu je jedino Vujošević pogodio dva puta sa linije bacanja (za 2:2), a seriju promašaja je prekinuo Bjelica, na četiri minuta i devet sekundije prije kraja.

Pravo je čudo da je domaćin u tom trenutku vodio samo 11:4, ali je u finišu dionice stigao do prednosti od 18 poena (24:6). Barani su se probudili krajem ove dionice i tokom druge četvrtine, pa su na odmoru imali minus od svega sedam poena (43:36). Ipak, nakon 30 minuta igre bilo je 69:58 za domaće, dok Barani u posljednjih 10 minut nijesu ni zaprijetili.

Antabija Voler i Džejkob Pulen ubacili su po 17 poena.

U timu Nimburka nezadrživ je bio reprezentativac Češke Vojteh Hruban sa 28, Jaromir Bohačik i Dalton Hejden po 15.

Mornar u sljedećem kolu, 4. decembra, dočekuje turski Gaziantep.

Nimburk - Mornar 91:74 (24:14, 19:22, 26:22, 22:16)

Prag - “Kralovka arena”. Sudije: Lucis (Letonija), Sahin (Italija), Bitner (Njemačka).

Nimburk: Buker 11, Benda 4, Pumprla, Peterka, Bohačik 15 (3-3), Dalton 15, Almeida 2, Kriz, Rogič 2, Henkins 14 (3-2), Hruban 28 (2-2), Safarčik.

Mornar: Pulen 17 (7-6), Nidam 9, Šehović, Mugoša, Rejli-Ros 5 (2-2), Begić, Vujošević (2-2), Voler 17 (2-2), Markota 5, Vranješ, Bjelica 12 (3-2), Luković 7 (2-1).