Budućnost dobila "rat" sa Partizanom u dramatičnom finišu, Trinkjeri bijesan na sudije

Budućnost ima skor 7-1, Partizan 5-3
30848 pregleda 171 komentar(a)
Kobs na meču sa Partizanom, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 24.11.2019. 21:44h

Pratite live blog sa meča Budućnost Voli - Partizan.

65
:
60
Budućnost Voli
Partizan
12:19, 17:18, 22:15
Dvorana "Morača". Sudije: Saša Pukl, Damir Javor, Milan Nedović.
U timu Budućnosti 14 poena Kobsa, koji je umalo bio tragičar zbog dvije izgubljene lopte u posljednja dva minuta, po 12 poena Ivanovića i Martina, koji je imao i 12 skokova.
U Partizanu najefikasniji Veličković sa 11.
U dramatičnom finišu Budućnost je ostvarila pobjedu nad Partizanom.
"Plavi" su u posljednja dva minuta postigli pet poena, gosti nijedan, a finiš je obilježilo i isključenje Andree Trinkjerija zbog druge tehničke greške.
Italijan je bio bijesan na sudije, zbog nedosuđenog faula Ilića u napadu, a zatim zbog faula u napadu njegovog tima.
Kraj u Morači - pobjeda Budućnosti 65:60.
Siguran Bamfort sa penala, 65:60, 21 sekundu do kraja.
Bijesan je Trinkjeri nakon faula u napadu, druga tehnička greška treneru Partizana - isključen je sa meča.
28,4 sekunde do kraja.
Ivanović je nakon promašaja pokupio loptu i položio. Sumnjiva situacija - Ilić je, čini se, nepropisno zagradio Gordića. Mogao je da bude faul u napadu.
Dvije vezane greške Kobsa - izgubljena lopta, pa faul u napadu, minut i 13 do kraja.
Trojka Jaramaza, treća Partizanova iz 21 šuta, 60:60, posljednja dva minuta.
Trojka Ivanovića u važnom momentu, 58:55, ali pogađa Mozli iz ofanzivnog skoka, 58:57.
Hasan Martin iz ofanzivnog skoka, 55:54, pet minuta i 20 sekundi prije kraja.
Za četiri minuta četiri poena...
Budućnost ima četiri faula za dva minuta i 20 sekundi. Partizan vodi 54:53, 2:2 je rezultat u posljednjem periodu.
Kraj treće četvrtine. Budućnost je preokrenula devet poena zaostatka u jednom trenutku, ali nije uspjela da se odlijepi - 52:51 za goste pred posljednjih 10 minuta.
Budućnost je preokrenula, ali čvrst je Partizan, poenima Pejdža ponovo je poveo, 50:49, 1,25 do kraja perioda.
Budućnost vodi prvi put od prve četvrtine kada je bilo 8:6.
Prvo 46:44, pa 48:46, a Danilo Nikolić je promašio dva bacanja za plus četiri, 2,51 do kraja trećeg perioda.
Serija "plavih" 11:2.
Partizan je brzo izašao iz bonusa, a Nikola Ivanović donosi izjednačenje, 42:42.
Pet vezanih poena Kobsa, 36:40.
Kakvo zakucavanje Hasana Martina, možda i najbolje ove sezone u ABA ligi, 31:37.
Veličković miran, 11 poena - trojka kapitena Partizana, 31:40.
Počela je treća četvrtina.
Budućnost ima samo 37,9 odsto šut iz igre, Partizan je pogodio samo jednu trojku iz 12 pokušaja, ali za dva ima sjajne procente - 71,4 odsto (15/21).
Poluvrijeme u Morači, Partizan vodi 37:29.
Igra bolje i raznovrsnije, a i čvršće. Budućnost je stigla sedam poena minusa nakon prve četvrtine, ali nema rješenja za odbranu rivala.
Nemanja Gordić u posljednjoj sekundi za 37:29, najveća prednost Partizana.
Tri poena Zagorca sa linije bacanja nakon faula Kilpatrika, 35:29 za Partizan.
Dobri ofanzivni minuti Kobsa, ali na drugoj strani Veličković pogađa preko Danila Nikolića za 29:32.
Tvrd meč, teško se dolazi do poena, Partizan vodi 30:27, 2,19 do poluvremena.
Ulazi Kilpatrik, debi za Budućnost američkog beka, nekadašnjeg NBA igrača, koji je prošle sezone igrao za Panatinaikos.
Budućnost je stigla minus sedam, ali se Partizan stabilizovao, ponovo poenima iz reketa, Jankovića i Veličkovića, 23:27, pet minuta prije kraja poluvremena.
Samo dvojka Popovića, gazio je liniju bek "plavih", 23:23.
7:0 serija Budućnosti, zakucavanje Ilića za erupciju u Morači.
Janković pogađa za Partizan, 19:21, 2,04 igre u 2. četvrtini.
Pet vezanih poena Nikole Ivanovića - 17:19, tajm-aut Partizan nakon 56 sekundi druge četvrtine.
Partizan ima sedam poena prednosti nakon 10 minuta, 19:12.
Mnogo ofanzivnih problema ima Budućnost, odbrana gostiju za sada funkcioniše kako želi Trinkjeri.
Samo tri šuta iz igre iz 13 pokušaja pogodili su "plavi".
Pogađa Pejdž za tri, 17:11 za goste, minut do kraja prvog perioda.
Partizan bez promašaja za dva 7/7, ali sa šest promašenih trojki.
3/11 šut Budućnosti iz igre za osam minuta.
Šest vezanih poena Partizana iz reketa, četiri Miletić, a dva Veličković.
Martin je uzvratio na isti način, 10:12.
Trojka Bamforta je digla publiku na noge, a ovacije su stigle za pokušaj alej-upa Kobs - Martin, koji je Miletić zaustavio faulom, 8:6, 3,15 igre.
Startne petorke.
Počelo je poenima Zagorca i Veličkovića, Martin je pogodio za Budućnost.
Počeo je meč.
Zvižduci za ekipu Partizana, a ovacije za jednog člana - Vlada Šćepanovića, igračku legendu i bivšeg trenera, koji je sada prvi asistent Andrei Trinkjeriju.
Večeras se igra prvi veliki derbi ABA lige u Podgorici.
Košarkaši Budućnost Volija od 18 sati dočekuju Partizan. "Plavi" su uhvatili dobar ritam, u seriji su pobjeda, lideri su šampionata sa sedam pobjeda i jednim porazom.
Biće i jači za Šona Kilpatrika, američkog beka velike reputacije, a imaće i veliku podršku sa tribina, kao i svaki put kada u Podgoricu dolazi jedan od dva beogradska kluba.
Košarkaši Partizana nakon osam kola imaju pobjedu manje od Budućnosti.
Crno-bijeli, ipak, imaju dobru sezonu, jer su obezbijedili prolazak u Top 16 Evrokupa, a pred dolazak u Podgoricu, u prošlom kolu ABA lige pobijedili su Crvenu zvezdu.
Pet godina zaredom nisu slavili u "Morači", posljednji trijumf ostvarili su još u martu 2014. godine, kada je bilo 65:61.