Trojku za pobjedu domaćih pogodio je Blaž Mahkovic
1970 pregleda 0 komentar(a)
Draško Knežević, Foto: Gasper Papez
Ažurirano: 26.11.2019. 21:24h

Trojkom Blaža Mahkovica, košarkaši Sutjeske doživjeli su nesrećan poraz u Domžalama od Heliosa 83:82 (24:18, 19:31, 21:21, 19:12).

Bivše krilo Olimpije je pogodilo trojku uz zvuk sirene, pa je Sutjeska ostala bez druge pobjede u gostima, koju je, praktično, imala u džepu.

Naime, Nikšićani su u posljednjoj dionici u nekoliko navrata imali osam poena prednosti, posljednji put osam minuta prije kraja (74:66), 19 sekundi prije kraja je Nikola Pavlićević pogodio trojku za vođstvo gostiju od 81:78, a 12 sekundi prije kraja je Draško Knežević pogodio jedno od dva bacanja za prednost od 82:80.

Međutim, izabranici Zorana Glomazića nijesu uspjeli da odbrane posljednji napad i kući se vrate sa važnim trijumfom.

Serijom 10:0, Helios je poveo 12:3 u prvoj četvrtini, devet razlike je vodio i na 17:8. Sutjeska je preokrenula nakon minut i po u drugoj četvrtini (28:27), u kojoj je vodila i 10 razlike (41:31), a na poluvremenu je imala šest poena prednosti (49:43).

Nikšićani su plus 10 imali i nakon pet po minuta igre u trećoj četvrtini (60:50), a pred posljednju četvrtinu su ponovo imali šest poena prednosti (70:64), ali su posustali u posljednjem kvartalu...

Sutjeska je doživjela četvrti poraz, a Helios je upisao šestu pobjedu, pa je pretekao Nikšićane na tabeli.

Draško Knežević je sa 26 poena (pet trojki) bio najefikasniji u redovima Sutjeske, Nikola Pavlićević je dodao 18 poena i pet asistencija, a Ismet Sejfić 16 poena i devet skokova.

Jure Pejko sa 17, te Davor Konjević i Mahkovic sa po 16 poena bili su najbolji u domaćem timu.

Sutjeska u sljedećem kolu, 3. decembra, dočekuje Široki.